IT-minister Raul Siem: postiteenus on sotsiaal-regiooniliselt tähtis ja postkontoreid sel aastal ei suleta

Eesti,
©Uued Uudised
Maal on postkontor midagi enamat kui lihtsalt teenus. Pilt on illustratiivne.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis kolmapäeval Eesti Posti juhatuse liikmetele kirja, millega peatatakse postiasutuste sulgemised, sealhulgas juba algatatud otsused.

“Vaatamata asjaolule, et universaalse postiteenuse mahud on aastast aastasse vähenenud, on sellel teenusel jätkuvalt oluline sotsiaal-regionaalne mõõde ja selle kvaliteetne osutamine on oluline riigi kõikidele elanikele,” märkis minister Eesti Postile saadetud kirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et postivõrgu ümberkujundamine on pikaajaline protsess, mille mõjusid tuleb eelnevalt igakülgselt ja põhjalikult analüüsida ning hinnata. “Kindlasti tuleb sellesse protsessi kaasata ka kohalike omavalitsuste ja kogukondade esindajad, et leida kõigile osapooltele sobiv ja jätkusuutlik kompromisslahendus,” ütles Siem.

Kui siiski osutub hädavajalikuks mõne postiasutuse sulgemine, siis tuleb see eelnevalt kooskõlastada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

3 commentsOn IT-minister Raul Siem: postiteenus on sotsiaal-regiooniliselt tähtis ja postkontoreid sel aastal ei suleta

  • Avatar

    Postkontorid peavad oma profiili laiendama. Mujal maailmas on ka selline “loom” kui Postipank ehk inimene saab /sula/raha võtta ja liigutada ja tihti ka osta. Postkontorid peaks liitma küla poodidega ja iga ühe juures ka pakiautomaat.

  • Avatar

    Raha ja muu ressursi kokkuhoiuks peab lõpetama laupäevase posti kojukande. Mõttetu on üritada üle oma varju hüpata, kui jõudu selleks napib.

  • Avatar

    Väga õige otsus

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused