Ivan Makarov soovitab eestlusele ohtlikud poliitikud Euroopasse saata – seal teevad nad vähem kahju

Mõnedki Eesti-vaenulikud poliitikud võiks koos kõigi oma kodinatega EL-i struktuuridesse kaduda, sest tolles bürokraatiamasinas on neil vähem võimalusi Eestile kahju teha. Pilt on illustratiivne.

Kolumnist Ivan Makarov soovitab mõned poliitikud Eestist Brüsselisse ära saata, sest siis olevat kohapeal vähem segadust ehk “seal on neist vähem kahju kui Eestis”. Seda enam, et Eestile olulisi asju otsustab seal “žüriidega hübriidhääletus”.

Muidugi tuleb esmalt kohe meelde Lihulas oma rahva vastu läinud ekspeaminister Juhan Parts, kelle lahkumise järel on siin tõesti õhk puhtam. Rahulikum oli ka Ansipita ja ehk tõesti on parem, kui ka tema tagasi Lääne-Euroopasse läheb. Ka Tarand käib kahjuks liiga sageli Eestis õhku rikkumas.

Makarov kirjutab, kuidas Eesti rahva valitud saadikud on kohtunud diktaatoritega, liitunud Eestile kahjulike huvigruppidega ja kaebavad oma riigi peale, kuid kodus olles leiab üks aega meeleavaldusi segada, venemeelne saadik aga tekitab siin vastandumist ja riidu.

Populaarne kolumnist toob välja need, keda tema Euroopasse minema saadaks (ise ta muidugi neile häält ei annaks): Yana Toom, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Raimond Kaljulaid, “kaks venelast ja üks eriti venemeelne eestlane.” Kahe viimase juures toob ta välja, et nad reetsid kõige otsustavamal hetkel oma erakonna.

Nende kolme puhul loodab Ivan Makarov, et teiste riikide eurosaadikud saavad ehk nende sealviibides aru – eestlaste väidetaval sallimatusel on mõjuv põhjus.

Kahjuks on kogu sellel asjal negatiivne külg see, kui need inimesed Lääne-Euroopast tagasi tulevad ja siin poliitikategemist jätkata tahavad – siis saame veelgi vihasemad omariikluse vastased, sest seal on nad täiendava euroajupesu saanud. Euroametnikust riigipeaga on meil kehvapoolne kogemus olemas.

Allikas: Postimees

Kommentaarid