Jaak Madison algatas Euroopa Parlamendis resolutsiooni Mary Krossi juhtumi põhjal valimiste mõjutamise hukkamõistmiseks

Eesti,
- Updated
©UU
Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison esitas resolutsioonieelnõu, millega mõistetaks hukka parempoolsete erakondade ebademokraatlik ründamine ja katsed mõjutada valeuudistega valimistulemusi.

Resolutsiooni esitamise põhjuseks oli möödunud aasta novembris toimunud juhtum, kus reformierakondlasest Riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Kross valetas avalikkusele ja politseile, et teda olevat kividega rünnanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda valeinfooperatsiooni kasutasid enne valimisi poliitiliselt ära ka mitmed parlamendi liikmed ja ministrid, sh toonane siseminister sotsiaaldemokraat Katri Raik.

„See on täiesti vastuvõetamatu, et mõned kuud enne parlamendivalimisi pannakse toime koordineeritud infooperatsioon eesmärgiga mõjutada valimistulemusi ja kahjustada parempoolseid rahvuslikke erakondi. Kui sellist valeinfot ilma igasuguste faktide kontrollimiseta kasutab poliitiliselt ära ka siseminister, mida Katri Raik näiteks tegi, siis selline tegevus ei tohi jääda vastutuseta,“ kommenteeris resolutsiooni esitamist Madison.

Jaak Madison lisas, et Euroopa Parlamendil oleks antud resolutsiooni heaks kiitmisega võimalus näidata oma sõltumatust ja neutraalsust poliitilise võrdsuse tagamisel: „Kuna Euroopa Parlament tervikuna nõretab vasakpoolsest agendast, siis ei saa panna suuri lootusi, et Euroopa Liidu südames õitseks õiglus ja demokraatia, kuid olen teinud vähemalt midagi poliitilise võrdsuse ja võimaluste tagamiseks“.

Resolutsiooni tõlge eesti keeles:

Euroopa Parlamendi resolutsiooni ettepanek parempoolsete parteide vastu suunatud desinformatsiooni kohta

Euroopa Parlament,

A. arvestades, et Euroopa Parlament on korduvalt väljendanud muret seoses desinformatsiooni ohtudega;

B. arvestades, et parempoolseid poliitilisi parteisid on ebaproportsionaalselt ja ebaõiglaselt süüdistatud sedalaadi desinformatsiooni kasutamises ja sellest kasu saamises;

C. arvestades, et Mary Kross, parlamendisaadiku Eerik-Niiles Krossi abikaasa, väitis, nagu oleks Eesti EKRE partei logoga isikud korraldanud tema vastu füüsilise ja verbaalse ksenofoobse rünnaku;

D. arvestades, et juhtum leidis laialdast kajastust peavoolumeedias ja et liberaalsed poliitikud mõistsid selle hukka kui paremäärmuslaste poolt korda pandud vihakuriteo;

E. arvestades, et politsei leidis tõendeid, mille kohaselt need süüdistused olid valed; arvestades, et Krossile esitati selle tulemusel süüdistus ja praeguseks on süüasi lõpetatud oportuniteedi põhimõttel;

1. märgib, et parempoolsete parteide kohta sihilikult levitatud desinformatsioonil on oluline mõju valimistulemustele, mis seetõttu ohustab demokraatiat:

2. rõhutab, et võidelda tuleb igasuguse desinformatsiooni vastu, ka siis, kui see on suunatud parempoolsete poliitiliste parteide vastu, seda kooskõlas euroopaliku võrdsuse põhiväärtuse, õigusriigi põhimõtete ja demokraatiaga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused