Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Arenguseire Keskus soovitab Lääne-Euroopa sotsialismi Eestisse tuua

20.11.2021
EKRE eurosaadik Jaak Madison.
© UU

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kommenteerib uudistest läbi jooksnud infot, et Arenguseire Keskus soovitab Eesti inimeste jõukust maksustada ehk taaskehtestada sotsialismi.

“Riigikogu Arenguseire Keskus on hakanud lobistama avalikkust ja erakondi veenmaks, nagu uute varamaksude kehtestamine oleks vältimatu. Argumentideks eelkõige asjaolu, et Eestis on Euroopa riikidest varamaksudele madalaim määr ning siis saaks lihtsalt raha krabada inimeste taskust riigieelarvesse.

Esiteks on kõige jaburam võtta eeskujuks teiste Euroopa riikide näited, sest just seda meil tulebki vältida. Euroopas on ammu vohamas sotsialism, kus maksustatakse pea kõike. Arvame, et Eesti vajab seda? Ei. Eesti peabki vältima teiste vigu. Ma põhimõtteliselt olen vastu eraomandi püsivale maksustamisele. Kui see on minu omand, siis riik hoidku näpud eemale.

Kuid üldiselt on inimestel 2023. aastal Riigikogu valimistel lihtne valik: valides Reformierakonda või Keskerakonda, saad uued maksud oma kodule ja kinnisvarale, valides konservatiivid, ei saa uusi makse maksta. Lihtne valik. Mis aga ei tähenda, et inimesed ei võiks teha rumalaid valikuid valimistel ja pärast halada.”