Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Danske panga rahapesuskandaalil on Reformierakonna ja Jürgen Ligi näpujäljed

-
19.09.2018
Jaak Madison: Danske panga rahapesuskandaalil on Reformierakonna ja Jürgen Ligi näpujäljed

Danske panga rahapesuaegse finantsinspektsiooni nõukogu esimehe ja rahandusministri Jürgen Ligi suhtes tuleks algatada kriminaaluurimine, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Madison osutab, et Ligi oli rahandusminister ja finantsinspektsiooni nõukogu esimees kui rahapesu algas ja hoo sisse sai.

„Ligi senine suhtumine, et tema oli puu otsas, kui pauk käis, ei ole tõsiseltvõetav. Suurima osa sellest perioodist, kui vähemalt 200 miljardi dollari pesemine käis, oli rahandusministriks Jürgen Ligi, täpsemalt 4. juuni 2009 – 3. november 2014. Uurimine peaks välja selgitama, kas Ligi puhul oli tegemist kuritegeliku hoolimatuse või millegi enamaga,“ ütles Madison.

„Tekib küsimus, kuidas nii suur kuritegu sai toimuda nii pika aja jooksul, ilma et ükski vastutav instants oleks rahapesu märganud. Tuletame meelde, et peale finantsinspektsiooni tegutseb Eestis rahapesu büroo, prokuratuur ja Eesti Pank. Üha loogilisemana tundub väide, et kõik need uurimisorganid olid kurdid ja pimedad, sest selline oli poliitiline otsus.“

Madisoni sõnul ei tohi finantsjärelevalve eest vastutanud isikud pääseda vastutuseta.

„Rahapesuskandaalil on peal Reformierakonna ja Jürgen Ligi näpujäljed. Ligi tegevus või tegevusetus on kaasa aidanud sellele, et Eesti on nüüd maailma uudistes kui postsovietlik korrumpeerunud Ida-Euroopa riik, kus pestakse terroristide ja paariariikide raha külma kõhu ja ilma ohutundeta.“

UU