Jaak Madison: Eesti hümni sätestamine lipuseaduses on pool rehkendust

Eesti,
Jaak Madison
©Erik Peinar
Jaak Madison

Täna Riigikogus esimesele lugemisele tulev Eesti lipu seaduse muudatus, millega mainitaks Eesti hümnina Paciuse teost „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“, pole ideaalne lahendus, aga on vähemasti pool rehkendust, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison, kes on ka eelnõu põhiseaduskomisjoni poolne ettekandja.

Vaatamata sellele, et Riigikogu hääletas tänavu märtsis maha Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna hümnieelnõu, tuli parlamendi põhiseaduskomisjon välja ettepanekuga muuta Eesti lipuseadust ning märkida selles ära Pika Hermanni torni lipu heiskamisel hümnina mängitavata muusikalise signatuuri pealkiri ja autorid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tegemist pole kaugeltki ideaalse lahendusega. Hümni reguleerimine lipuseadusega on sama mis reguleerida metsaseadustega ehitust või kalapüügiseadustega liikluseeskirju. Endiselt jääb vastuseta küsimus, miks kolmest riiklikust sümbolist – lipust, vapist ja hümnist – on kahel esimesel nende kasutamist reguleeriv seadus olemas, hümni puhul aga soovitakse riiklikku kaitset peita mujale,“ ütles Madison.

„Vaatamata sellele on põhiseaduskomisjoni poolt esitatav lipuseaduse muudatus parem kui mitte midagi, kuivõrd praegu pole üheski seaduses mainitud, mis on üldse Eesti hümn. Kui Riigikogu selle muudatuse heaks kiidab, oleme liikunud sammu võrra paremuse poole. Kui EKRE valitsuse moodustab, siis teeme ülejäänud pool rehkendusest ehk võtame vastu Eesti hümni seaduse.“

UU

LOE LISAKS

Saame tuttavaks: Läti hümniseadus. EKRE eelnõu kannab edasi samu väärtusi ja arusaamu

Roland Tõnisson hümniseaduse hääletusest: suured sigadused algavad väikestest seatempudest

Vasakliberaalide EKRE-viha nullis ära vajaliku hümniseaduse eelnõu, kuid võitlus jätkub

Mart Helme: hääletus hümniseaduse üle paljastab rahvusriikluse lammutajad

Ülemaailmne hümnisallimatus: ka Saksamaa sugudesalgajad ründavad oma riigi hümni sõnastust

Mart Helme: hümn vajab kaitset rahvusriikluse lammutajate eest

Justiitsministeerium toetab EKRE hümniseadust, sotsi juhitud kultuuriministeerium on vastu

Henn Põlluaas: EKRE hümnieelnõu kriitikud ajavad päevapoliitilist kiusu

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused