Jaak Madison: Euroopa Liit ei peaks laienema enne, kui arengusuundades on kokku lepitud

Bulgaaria pealinnas Sofias said kokku EL-i rahvusparlamentide esindajad.

Jaak Madison edastab rahvuskonservatiivide seisukohti rahvusvahelisse ruumi viies Eesti jaoks olulist poliitilist agendat.

“Enne seda, kui arutada Lääne-Balkani riikide võimalikku ühinemist Euroopa Liiduga, tuleks enne kokku leppida Euroopa Liidu arengusuundades,” ütles Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison rahvusparlamentide konverentsil Bulgaarias.

“Euroopa Liit on teelahkmel, kuidas minna edasi. Nägemused väga erinevad, ühed tahavad föderalismi ehk liitriigi loomist, teised tagasipöördumist juurte juurde, kus põhimõtteks oleks rahvusriikide liit. Euroopa Liit ei tohiks võimalikele uutele liikmesriikidele anda lubadusi kuupäevade või aastate osas, kui pole lahendatud liidu siseprobleemid,” ütles Madison oma sõnavõtus.

Madison lisas, et Lääne-Balkani riigid ei pea reforme tegema ja oma rahva elujärge parandama mitte Euroopa Liidu, vaid omaenda inimeste pärast. “Liitumine Euroopa Liiduga ei saa olla eesmärk omaette, vaid eesmärk peab riikide areng ja elatustaseme tõus,” märkis Madison.

17. – 19. juunini toimub Bulgaaria Sofias Euroopa Liidu rahvusparlamentide konverents COSAC. Eestit esindab Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon, kuhu kuuluvad komisjoni esimees Toomas Vitsut, komisjoni aseesimees Jaak Madison ja liikmed Urve Tiidus, Tiit Terik ja Tarmo Kruusimäe.

Kommentaarid