Jaak Madison: Euroopa Liit tahab rahapesuvastase võitluse egiidi all võimu Brüsselisse koondada

Eesti,
- Updated
Jaak Madison ütleb, et Keski venekeelne valija saab erakonna homolembusest kuulda.

Jaak Madisoni (EKRE, Identiteet ja Demokraatia) hinnagul soovib Euroopa Liit ära kasutada rahapesuskandaale, et suurendada oma kontrolli liikmesriikide üle.

Täna hommikul toimunud Euroopa Parlamendi plenaaristungil toimus arutelu rahapesu tõkestamise teemal, ajendatuna hiljuti avalikuks tulnud USA finantskuritegude ameti FinCEN lekkest. Arutelul sõna võtnud europarlamendi liige Jaak Madison kritiseeris Euroopa Komisjoni soovi luua uus euroasutus, millega tahetakse rahapesu järelvalvevolitused anda liikmesriikidelt üle Euroopa Liidule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma ei ole mitte kuidagi nõus selle lahendusega, mida siin pakutakse. Euroopa Komisjon ja suur osa Euroopa Parlamendist nõuavad uue asutuse loomist, uue bürokraatia loomist, suurema võimu andmist Euroopa Liidule ja liikmesriikide võimu vähendamist“ sõnas Madison, kes ei pea taolist võimu koondumist Brüsselisse õigustatuks.

„Viimase aasta jooksul, kui me oleme olnud valitsuses, oleme näidanud, et poliitilise tahte olemasolul on võimalik rahapesuga seotud kriminaaljuhtumeid edukalt uurida. Me oleme sõlminud väga efektiivsed lepingud, me oleme karmistanud seadusi, me oleme pannud pankadele uusi kohustusi ja seda kõike ilma Euroopa Komisjoni või Euroopa Parlamendi suure abita või poliitilise surveta“ lisas Madison, viidates oma sõnavõtus aastatel 2007-2015 Eestis toimunud suuremahulisele rahapesule läbi Danske panga Eesti filiaali ja rahandusminister Martin Helme tegudele antud rahapesujuhtumite uurimisel.

Vaata ka Jaak Madisoni nädalakokkuvõtet.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused