Jaak Madison: Euroopa Liit tuleb juhtida tagasi oma lätete juurde, milleks on iseseisvate rahvusriikide koostööühendus

Eesti,
- Updated
©UU
Jaak Madison Brüsselis

EKRE poliitik Jaak Madison ütles, Vikerraadio saates “Välistund”, et Eestil on võimalus olla kaalukeeleks, juhtimaks Euroopa Liitu tagasi oma algsete lätete juurde, milleks on suveräänsete riikide koostöö majanduses, kaubanduses ja lõpetada föderaliseerumise protsess.

Teise saatekülalise Marko Mihkelsoni arvates on suveräänsete rahvusriikidega Euroopas kõik korras, puudu jäävat vaid mingist müstilisest ühtsusest, kuna Euroopas polevat liidreid, kes seda ellu suudaks viia. Madisoni sõnul on nende arusaamine Mihkelsoniga iseseisvatest rahvusriikidest väga erinevad. “Ma ei saa täie kindlusega öelda, et Eesti on rahvusriik, kui meie välismaalaste seaduses on 14 erandit, mis kõik eranditult tulenevad Euroopa Liidu õigusest. Ma ei saa nimetada suveräänseks rahvusriigiks riiki, kes ei saa taastada erakorraliselt piirikontrolli, ilma, et Euroopa Komisjon selleks loa annab, kui luba ei anna, siis piirikontrolli taastada ei või,” lausus Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seepeale süüdistas Mihkelson EKRE-t selles, et viimane soovib Euroopa Liitu lõhkuda ja sealt välja astuda, kuid Madison vastas, et EKRE pole mitte kunagi väitnud, et paneme hääletusele Euroopa Liidust lahkumise. “Me oleme öelnud, et sellise suuna jätkumine on kahjulik Eesti rahvusriiklusele, Eesti suveräänsusele. Ja me ei ole nõus sellise poliitika jätkumisele nagu Reformierakond koos Keskerakonna saadikutega Aldes ja Euroopa Parlamendis istudes hääletate meie tõeliste liitlaste vastu, nagu Poola ja Ungari. Me oleme öelnud, et rahval peab olema õigus öelda, millist Euroopa Liitu me tahame ja seda me ka lubame oma valimisprogrammis. Seega öelda, et me tahame Eesti viia Euroopa Liidust ära, on valetamine. Küll aga me tahame Euroopa Liitu, mis on rahvusriikide liit, mitte föderaliseerunud ühendriik, nagu teie seda näete,” rääkis Madison.

Kolmas saatekülaline Igor Gräzin aga lisas, et euroopa juhtorganites mõeldakse liiga globalistlikult ja see ei ole õige. Tuleks vastu hakata, aga selliseid poliitikuid Eestis napib.

Jaak Madisoni sõnul ei peaks Eesti välispoliitika keskenduma mitte üksnes Euroopa Liidule, sest tegelikkuses võiks Eesti julgeoleku vundament olla laiem ning haarata ka suhete süvendamist eeskätt teiste Balti riikide, Poola, Ungari ja Ameerika Ühendriikidega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused