Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison Igor Tarole: Eesti 200 eesmärgiks oli poliitilise prostituudina isikliku kasu tagaajamine

14.11.2023
Jaak Madison
© UU

Eesti 200 ja riigikogu liige Igor Taro kirjutas Lõuna-Eesti Postimehes, et opositsiooni kuuluval EKRE-l valitsusse asja järgmised seitse ja pool aastat. Vaadake, kes räägib! Taro koduerakond on vabalanguses ega pääse enam võib-olla parlamentigi, rääkimata valitsusest.

„Kahtlemata on Igor Tarol õigus ja võimalus teostada poliitilisi analüüse lähtuvalt oma kõrgest kompetentsist, rohkest kogemustepagasist poliitikas ning väga põhimõttekindlast maailmavaatest, mida tema erakond Eesti 200 uhkelt esindab,“ ironiseerib Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE). „Kuid lisaks oma analüüsile peaks härra Taro lisama kindlasti ka selle, et lisaks tippvormi ajastamisele on tänane valitsuskoalitsioon saanud oma mandaadi ainult tänu valetamisele.“

Madison avaldas veendumust, et kui enne valimisi oleks valijal olnud teada, et kohe pärast valimisi hakatakse ellu viima samasooliste abielu, ränkasid maksutõuse ja uusi makse nagu automaks, oleks see ilmselt nii mõnegi valija eelistust ja seeläbi ka valimistulemusi mõjutanud.

Samuti oleks tema hinnangul valimistulemusi mõjutanud see, kui valija oleks teadnud, et peaministri abikaasal on sõja ajal Venemaaga ärisidemeid ega oleks saladuses hoitud raha kadumist Eesti 200 ridades parlamenti valitud Johanna-Maria Lehtme juhitud MTÜ-st Slava Ukraini.

Madison soovitab Tarol Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kritiseerimise asemel keskenduda omaenda erakonna ellujäämisele. „Täna paistab see surevat vaid ühe valimistsükliga, sest keskmisel Eesti inimesel oma keeruline mõista, kuidas erineb täna Eesti 200 Reformierakonnast, ning pigem on mulje, et eesmärk oligi vaid saada meepoti juurde, et siis isiklikku kasu taga ajada,“ tõi Madison välja.

Populaarsuse tipus asuv EKRE on stabiilse toetusega ja erakonda toetab iga neljas valija.

Lisaks tasuks Tarol muretseda hoopis sellepärast, et praegused valitsuserakonnad täiesti süüdimatult rikuvad riigikogu töö- ja kodukorraseadust, lisas Madison.

„Väga keeruline on näha võimalust konstruktiivseks koostööks olukorras, kus valitsuserakonnad, sealhulgas Eesti 200, soovivad vaid jõuga läbi rammida ühiskonda lõhkuvaid ja majandust hävitavaid eelnõusid ilma, et nendeks oleks saadud mingitki mandaati valimistelt või arvestatud opositsiooni ettepanekutega,“ sõnas Madison.

“Meie töö ongi seda takistada kõikide põhiseaduslikke vahenditega, milleks on ka obstruktsioon, meeldigu see Eesti 200 seltskonnale või mitte. Meie hoolime Eestist, mitte vaid oma mugavatest ametikohtadest,“ ütles Jaak Madison.