Jaak Madison: kartelliparteid alustasid poliithooaega suure blufiga

Eesti,
©Scanpix
Eesti lipp

IRL-i ja Reformierakonna viimase aja poosid, et eesti keelt peab siinsetele vene lastele hakkama õpetama juba lasteaias, pole muud kui bluff, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„Reformierakond oli enne 2016. aasta lõpu võimupööret valitsuses 17 aastat. Praegune Isamaa ehk endine Isamaa ja Res Publica Liit oli nende truu valitsuspartner. Meenutagem, et viimase 19 aasta jooksul on kolm haridusministrit tulnud IRL-i ning kaks Reformierakonna ridadest. Võimul olles ei tehtud ühtegi liigutust, et hakata Vene lastele lasteaias riigikeelt õpetama,“ ütleb Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madisoni sõnul võib olla kindel, et nii IRL-il kui ka Reformierakonnal puudub tegelik kavatsus vene lasteaiad eestikeelseks muuta.

„Eesti kartellierakondade ajalugu on täitmata valimislubaduste ajalugu. Keeletrummi taovad IRL ja Reformierakond ainult seetõttu, et saaks etendada sedasama kulunud vastasseisu venemeelse Keskerakonnaga. Kui valimised läbi, jätkatakse vanal lodeval kursil, see tähendab tehes mitte midagi. Eriti silmakirjalik on IRL, kes istub praegu valitsuses ja viib Keskerakonna partnerina ellu Keskerakonna keelepoliitikat, mis seisneb keelenõuete pidevas leevendamises.“

Madisoni sõnul peaksid kõik Eesti erakonnad seisma selle eest, et haridust antaks juba maast madalast Eestis eesti keeles. „Eesti on eestlaste rahvusriik ja loodud eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestmiseks. Aga Eesti riigivalitsemise ajalugu näitab meile, et senised valitsuserakonnad ei saa selle ülesandega hakkama. Ainus poliitiline jõud, kes tahab ja suudab seista eesti keele positsioonide tugevdamise eest, on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.“

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused