Jaak Madison: kodakondsus ei saa olla kingitus ükskõiksetele ja ebalojaalsetele

Jaak Madison.

EKRE saadik Jaak Madison kritiseerib minister Katri Raiki ettepanekut, mis laias laastus tähendab hallipassirahvale kodakondsuse kinkimist, ilma et nad selleks üldse vaeva peaksid nägema.

“Sotsist siseminister Katri Raik on tulnud välja järjekordse Eesti omariiklust õõnestava ettepanekuga: nimelt anda kodakondsus kõigile, kes seda avalduse kirjutamisega soovivad ehk inimestele, kes pole tahtnudki õppida ära eesti keelt ja sooritada kodakondsuseksamit,” kirjutab Jaak Madison sotsiaalmeedias. “Kindlasti me ei toeta sellist arusaamist, et kodakondsus on devalveerunud kaup, mida kingitakse kõigile ja hulgi. Kodakondsus on siiski “leping” inimese ja riigi vahel, kus õigustega kaasnevad ka kohustused.”

EKRE poliitik lisab: “Näiteks on kodanikul kohustus olla lojaalne Eesti riigile, tunda Eesti ajalugu ja osata riigikeelt. Lihtsalt avalduse kirjutamisel kodakondsuse saamisega muutuksid kõik need põhimõtted mõttetuks ja kodakondsuse saaksid ka inimesed, kes pole tahtnudki õppida eesti keelt ja kelle lojaalsus Eesti Vabariigile on kaheldav.”

Eesti on olnud 27 aastat taasiseseisev ja kes pole selle aja jooksul üritanudki oma lojaalsust tõestada, on tõestanud ebalojaalsust. Raiki ettepanek on ebaõiglane nende vastu, kes on kodakondsuse nimel vaeva näinud.

Vasakpoolsete sotside soov hallipassirahvas kingitusena kodanikeks muuta on ilmselgelt tingitud valimiste lähenemisest – nii saab omale osa keskide hääli.

Kommentaarid