Jaak Madison külastab Ukrainat ja kohtub riigi juhtkonnaga

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE eurosaadik Jaak Madison.

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison osaleb delegatsiooni liikmena Ukraina visiidil, et saada viimane ülevaade pingetest Venemaa ja Ukraina vahel ning kohtuda presidendi ja ministritega. Euroopa Parlamendi väliskomisjon ning julgeoleku- ja kaitsekomisjon korraldavad erakorralise visiidi Ukrainasse pühapäevast teisipäevani, millest võtab poliitfraktsiooni Identiteet ja Demokraatia esindajana osa ka Madison.

Pühapäeval on kohtumine Euroopa Liidu suursaadikuga Ukrainas Matti Maasikaga, mille järel siirdutakse Zaporižžjasse, et kohtuda esmaspäeval Ukraina presidendi alalise esindajaga Krimmis, Anton Korynevychiga. Teisipäeval on kavas kohtumised Ukraina presidendi Volodymyr Zelenskyga ja riigi välisministri, kaitseministri, parlamendi esimehe ja parlamendi välis- ning kaitsekomisjoni liikmetega.

Jaak Madisoni sõnul on hetkel ääretult oluline hoida külma pead ja jälgida olukorda hoolikalt. Asjaolu, et Venemaa on eskaleerinud konflikti võimaliku sõja kohese puhkemiseni, ei saa jääda vastuseta ka Euroope riikide poolt.

“Kahjuks on olnud omane Euroopa riikidele nagu Saksamaa ja Prantsusmaa, tegeliku konflikti korral pea liiva alla peita ja rääkida vaid sanktsioonidest, kuid selle asemel peaks iga riik Venemaa naabruses tegema endast kõik, et vastaspoolele oleks konflikti tekitamine liigselt valuline,“ ütles Madison.

Madison lisas, et geopoliitilised huvid ja inimloomus on samasugune nagu ka minevikus ning meil ei ole mõtet elada illusioonis, et keegi teine riik peaks vastutama meie julgeoleku eest.

„Tore on, kui on liitlasi teiste riikide näol ning saame loota nende abile, kuid esmane ülesanne tagada meie kaitstus, lasub ikka meil endil. Täpselt nagu see on ka Ukrainas, kus eelkõige peavad oma riiki kaitsma ukrainlased ning seejärel lootma, et diplomaatilised ja poliitilised pingutused teistelt riikidelt abi saamiseks osutuvad reaalsuseks,“ sõnas Eesti esindaja Euroopa Parlamendis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused