Jaak Madison minister Sikkutile: Teie väljaütlemised ei vääri mingitki austust

Eesti,
EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.
©EKRE
EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.

EKRE saadik Jaak Madison võttis reede õhtul jõuliselt sõna Jüri Ratase valitsuse uue ministri Riina Sikkuti vastu, kes on kohe esimestest päevadest üle võtnud kogu kabineti tavalise retoorika: “Me ei saa midagi teha!”

Uued Uudised vahendavad Jaak Madisoni nördimusest tulvil etteastet, mida on jõudnud refereerida juba mitmedki väljaanded. Taas on EKRE see jõud, kes juhib tähelepanu Eesti riigis vohavale ükskõiksusele lihtinimeste suhtes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sügavalt austatud ja laialdaselt lugupeetud tervise- ja tööminister pr Riina Sikkut!

Kuna ma ei tunne Teid isiklikult ja olen kursis vaid Teie väljaütlemistega meedia vahendusel, siis pean vajalikuks Teid reserveeritult “teietada” ja ei võta sõna Teie personaalsete küsimuste osas. Ma ei tea Teie isiklikest asjadest suurt midagi ja päris aus olles, siis ega ei tahagi teada. Antud postituses ma pöördun konkreetselt Teie poole ja olen kindel, et läbi jagamiste see järgnev kirjatükk ka Teie silmadeni jõuab. Miks ma ei saada seda Teile otse? Sest ma hetkel olen liigselt ärritunud, kuna olete oma väljaütlemistega suutnud isegi minu ehk tavalise sõnni kõikuma lüüa.

Kuid mis puudutab Teie seisukohti ja tegevust viimase kaheksa päeva jooksul värske ministrina, siis siin minu lugupidamine kaob. Teie väljaütlemised lihtsalt ei vääri mingitki austust. Need väärivad vaid hukkamõistu, taunimist ja laialt levitamist, sest inimesed peavad teadma, milline valik on neil järgmise aasta valimistel. Kas nad soovivad valida ministrit, kes peaks oma valdkonnas kaitsma nõrgemaid, kuid tegelikkuses ignorantselt paneb plaadi käima stiilis “me ei saa midagi teha”?

Ma pean silmas Teie tänast väljaütlemist, kus Teie arvates pole mingit vajadust ravimitele käibemaksusoodustust rakendada. Ma pean silmas Teie seisukohta, et riigil ongi täiesti aus võtta käibemaksu ravimitelt, mille ostuks pole riik andnud sentigi, vaid see raha on kogutud meilt kõigilt, Eesti inimestelt, läbi annetuste. See raha on kogutud näiteks vähiravifondi Kingitud Elu ja selle juhi Toivo Tänavsuu poolt, kes on tõelised kangelased ja elude päästjad. Nad maksid riigile eelmine aasta käibemaksu üle 100 000 euro, mida näiteks Teie juhitud ministeerium saaks laiaks lüüa. Mida olete aga Teie teinud? Mida Te kavatsete teha?

Oma esimesel päeval Te juba bravuurikalt kõmistasite trumme, et peagi-peagi on Eestis vaid mõned sünnitusosakonnad, sest see on paratamatu. Nüüd Te isegi ei taha ja viitsi tegeleda küsimusega, kus mängus on reaalsed inimelud. On väga suur vahe, kas Kingitud Elu maksab üle 100 000 euro valitsusele uute hullumeelsete maksueksperimentide proovimiseks või saavad nad selle raha eest mitu vähihaiget elule päästa.

Te väitsite, et meie riigi tugevus ongi ühetaoline maksusüsteem ja erisused on pahad-pahad. Teate, mida paganat Te siis sotsides teete? Ühetaolise maksusüsteemi jura on suutnud siiani vaid oravad ajada, kuid sotside agenda on olnud ju alati erisused vastavalt vajadustele. Kuid omamoodi on Teie teguviis tänuväärne – Te paljastate järjepidevalt sotside kahepalgelisust ja vastikust. Tuletame meelde, mis oligi 2015. aastal sotside kampaanias logan: “Inimeste Eesti”. See ei ole inimeste Eesti, see kahepalgeliste ametnike ja toolisoojendajate Eesti, mida juhivad teiesugused.

Aastal 2009 tõsteti majanduskriisi valguses ravimite käibemaks viielt protsendilt üheksale. Te isegi ei vaevu seda teemat uuesti valitsusse viima, et tõstatada selle tagasi langetamise vajadus. Ärge pange pahaks, kuid kõike eelnevat arvestades on mulle jäänud Teist mulje kui ühest elust võõrandunud ükskõiksest kitsarinnalisest ametnikukujust, kes lihtsalt kogemata tänu tähtede seisule kukkus ministriks, kuid kel pole vähimatki tahtmist ega aimugi, mida tegema peaks.

Ärge võtke seda isiklikult, vaid kuid konstruktiivset kriitikat. Riigikogus näeme, paraku.”

Uued Uudised märgivad seejuures ära, et kaks väljastpoolt toodud ministrit on lühikese ajaga suutnud Jüri Ratase maine katastroofiliselt alla viia. Jätkake samas vaimus ja EKRE tõstab peagi oma lipu Stenbocki maja kohale! Me teeme seda nagunii!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused