Jaak Madison: ootame siseministrilt selgitust, miks Eesti immigratsioonipoliitika ei lähtu sisserände piirarvust

Eesti,
- Updated

Konservatiivne Rahvaerakond pärib siseminister Andres Anveltilt aru, miks on riik lasknud tekkida olukorral, kus Eestisse asub elama mitu korda rohkem välismaalasi, kui näeb ette seadusega kehtestatud ülempiir.

Välismaalaste seaduse kohaselt ei tohi aastane sisserände piirarv ületada aastas 0,1 protsenti Eesti alalisest elanikkonnast, mis 2016. aastal oli 1317 välismaalast. Samas registreeriti Eesti rahvastikuregistris 2016. aastal esmakordselt 3448 EL-i või Schengeni riikide kodanikku ja 3828 kolmandate riikide kodanikku. Elamislube anti välja 6711.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Välismaalaste seadusega on kehtestatud ligi paarkümmend erandit, kes ametliku sisserände piirmäära alla ei kuulu, näiteks EL-i kodanikud, Eesti kodaniku või Eestis elamisloa alusel elava isiku pereliikmed, samuti üliõpilased ja õppejõud. Erandite võimaldamine on aga loonud olukorra, kus juriidiliselt on kõik korrektne, aga seaduse algset mõtet ehk piirmäära sisuliselt ei järgita,“ ütles konservatiivide fraktsiooni liige Jaak Madison.

„Soovime teada, milleks on riik üldse kehtestanud sisserände piirarvu, kui tegelik sisserändajate arv on sellest viis-kuus korda suurem. Ootame ministrilt hinnangut, kas sisserännukvoodi ületamine erandite nime all on tema arvates kooskõlas seadusandja tahtega.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused