Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Pallingu kandidatuur välisministri toolile jääb lahjaks

11.09.2016
jaak madison

Kuna senine välisminister Marina Kaljurand teatas reedel, et lahkub ametist ning kandideerib presidendiks, siis on tühja tooli ümber tekkinud juba mitmeid pretendente. Kuigi Rõivas palus tal ametis jätkamise osas ümber mõelda, kinnitas Kaljurand korduvalt, et reede jääb tema viimaseks tööpäevaks välisministrina. Kokkuleppe järgi peaks Kaljuranda kuni uue välisministri leidmiseni asendama Jürgen Ligi.

Reformierakonna juhatuse liige Kalle Palling ütles Postimehele, et kaaluks ministrikohale asumist, kui peaminister talle sellesisulise ettepaneku teeks.

“Ma arvan, et täna ja homme kaalub ta [Rõivas] enda peas kõik need võimalused läbi ja nädala alguses hakkab sellega tõsisemalt tegelema,” ütles Palling Postimehele ja lisas, et seejärel arutab neid võimalusi juba erakonna juhatus. Mis need mainitud võimalused võiksid olla ehk kes on parimad kandidaadid sellele ametikohale, Palling Postimehele öelda ei soovinud.

Pallingu sõnul peaks uuel välisministril kindlasti olema välissuhtluse kogemus. Taoline kogemus on tema hinnangul olemas päris paljudel parlamendisaadikutel, aga otse loomulikult ka kogu diplomaatilisel korpusel. Eelkõige peaks Pallingu arvates tegemist olema meeskonnamängijaga, kes suudab inimesed kiiresti enda ümber koondada. 

Pallingu kolleeg Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonist Jaak Madison (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) leiab, et kuigi hindab Pallingut hea kolleegi ja inimesena, jääb tema kandidatuur välisministri kohale siiski lahjaks, sest välispoliitiline olukord on Eesti jaoks üsna kriitiline. “Välisminister peab olema üks parimatest diplomaatidest, eeskujuliku välissuhtluse kogemusega ning samas ka veendunud ja põhimõttekindel Eesti ja eestlaste eest seisja. Palling on kindlasti üpris suure kogemusega välissuhtluses, kuid Reformierakond kahjuks ei ole mitte eelkõige eestluse eest võitleja, vaid Euroopa Liidu hääletoru. Kuna ees seisavad rasked ajad suhetes suurriikide juhtidega ja Euroopa Liidu eesistumine, siis näeksin sellel kohal põhimõttekindlat Eesti patriooti.”

BNS-UU