Jaak Madison: rahvusparlamentide roll Euroopa Liidus peab suurenema

Eesti,
- Updated

Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentidel peab olema euroliidu tuleviku üle otsustamisel senisest märksa suurem roll, ütles Riigikogu liige Jaak Madison Euroopa Liidu asjade komisjonide konverentsil (COSAC) Bratislavas.“Rahvusparlamentidele tuleb Euroopa Liidus kaalu juurde anda. Aga pole võimalik suurendada rahvusparlamentide rolli ning samal ajal hoogustada eurointegratsiooni ja föderaliseerimist. Valida on ühe või teise vahel,“ ütles Madison.

„Olen veendunud, et Euroopa peab liikuma riikide liidu, mitte liitriigi suunas. Edasiseks föderaliseerumiseks ei ole Euroopa riikide rahvad andnud oma heakskiitu ehk mandaati ning ilma mandaadita föderaliseerumine pingestab nii rahva ja valitsuse kui ka riikide vahelisi suhteid.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madisoni sõnul pingestab olukorda ka Euroopa Komisjoni suutmatus analüüsida, miks üle 17 miljoni Suurbritannia inimese Euroopa Liidust lahkuda. „Selle asemel süüdistatakse Brexiti toetajaid populismis ja Euroopa vastasuses,“ osutas Madison.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon osaleb 13.-15. novembril toimuval rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide konverentsil (COSAC) Bratislavas, mida korraldab eesistujariigi Slovakkia parlament. Arutluse all olevate teemade hulka kuuluvad rahvusparlamentide rolli tugevdamine EL-is, EL-USA vaheline kaubanduskokkuleppe, Euroopa Energialiit ning ränne.

Eesti delegatsioonis on lisaks ELAK-i esimehele Kalle Pallingule aseesimees Jaak Madison ning liikmed Johannes Kert, Toomas Jürgenstein ja Oudekki Loone.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused