Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison Repsile: Kas te Eesti riiki ikka julgete kaitsta?

09.12.2016
Laadime sisu...

Keskerakonna aseesimees, haridusminister Mailis Reps ütles ETV saates “Kahekõne”, et koostöölepe Venemaa võimupartei Ühtse Venemaaga on venekeelse elanikkonna jaoks märgilise tähendusega ja erakond ei julge seda tühistada. Selle vastas Jaak Madison oma Twitteri ja FB säutsuga: Kas te Eesti riiki ikka julgete kaitsta?

Jaak Madison on Repsi väljaütlemisest hämmingus, kuigi mitte üllatunud. Madison ütles Uutele Uudistele, et Repsi ja KE puiklemine nimetatud lepingu ülesütlemise osas on andnud selge signaali, et seda ei tehtagi, vaatamata erakonna nn “uuenduskursile”. “Hämmingut põhjustas pigem asja nii aus ja selge väljaütlemine Repsi poolt. Ehk sunnib hirm nii kohalike venelaste kui ka Venemaa ees loobuma Eesti riigi kaitsmisest sootuks? Veelgi enam aga hämmastab mind valitsuskoalitsiooni sooja pugenud ja oma isamaalised aated lõplikult maha parseldanud IRL. Huvitav kas peagi on oodata nende riismete liitumist Keskerakonnaga?” kommenteeris Madison Repsi väljaütlemisi.

“Täpselt sama palju kui ta on märgiline ja negatiivne täna väga paljudele televaatajatele, on ta väga märgiline vene elanikkonnale. See on psühholoogiline, seal ei ole vaja mingit tõestust, kas see töötab või ei tööta, on see sõprus või ei ole. See on – järelikult on,” ütles Reps saates.

“Ja kahjuks meil oli sel hetkel üsna tõsine diskussioon erakonnas ja me jäime häältega üsna pooleks. Oli inimesi, kes ütlesid, et teeme siin vahe sisse, oli inimesi, kes ütlesid, et ei tee. Ja lõpuks jäi peale ratsionaalne otsus, et me ei julge täna peatada seda sellisel tasandil, et me volikogus hääletaksime nn lepingu lõpetamise, vaid ütlesime kõik üheskoos, et niikaua kuni Venemaa rikub rahvusvahelist õigust, on ta sahtlis,” lisas Reps.

Reps meenutas, et koostööprotokoll allkirjastati Tallinnas rahvusraamatukogus.

“Tegime venelaste pärast, tegime sellepärast, et tol hetkel otsisid kõik Venemaaga väga häid suhteid. See oli täiesti teine olukord, kui me meenutame Euroopa Liidu ja NATOski räägiti lausa ühisõppustest. Oligi selline suur sõbralik aeg, kus räägiti, et vaenlane ei ole enam Venemaa, vaid on uued väljakutsed. Nii, et oli väga vahva aeg ja peab ütlema, et üsna uhke oli Moskvas käia. Tunduski, et käisid võimalike partnerite juures. Me lausa saatsime terve rongitäie õpilasi sinna. Õpilased ja õpetajad olid väga rahul. Me rääkisime sellest, kuidas me hakkame kõik koos käima kaks korda aastas Ermitaažis. Aga ajad on muutunud,” rääkis Reps.

 

UU (uudise infoallikas BNS)