Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison rikkus Yana Toomil Leedu ründamise ära

29.04.2023
Jaak Madison.
© UU

Euroopa Parlamendi saadik EKRE poolt Jaak Madison ei lasknud oma võimaluste piires venemeelsel Yana Toomil Kremli agendat levitada.

“Neljapäeval saatis meie armas kolleeg Yana Toom parlamendi liikmetele Brüsselis kirja, kus palub toetusallkirju tema algatusele, kritiseerimaks Leedu üleeile vastuvõetud seadusemuudatust, millega luuakse õiguslik alus teostada nö “pushbacke” ehk illegaalsete migrantide kas või jõuga tagasilükkamist.

Ta tugineb oma kirjas eelkõige muidugi rahvusvahelisele õigusele, mis on valetamine.
Ma suhteliselt kohe, 15 minuti jooksul peale tema kirja maandumist kõikide parlamendiliikmete postkasti, tegin vastuse kõigile Euroopa Parlamendis, et eelkõige selgelt ümber lükata Toomi valed rahvusvahelise õiguse osas ning lisaks valgustada tema võimalike tegelike huvide osas (kuna Leedus on probleem ikkagi Valgevene hübriidrünnakud, kus kasutatakse vahendina migrante).

P.S Toomi algatus on Delfis esiuudis. Lisaks suurelt hea kolleeg Terras, kes ütleb õigesti, mida ta Toomi algatusest arvab. Minu kirjast muidugi Delfis mitte silpigi, kuigi neil see info oli teada.”