Jaak Madison: topeltkodakondsus on julgeolekurisk!

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Pass

Eestis ei tohiks topelkodakondsust seadustada, sest kahe passiga inimesed on julgeolekurisk, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Madisoni sõnul väärib Reformierakonna esitatud kodakondsuse muutmise seaduse eelnõus tunnustust ettepanek võimaldada kodakondsuse äravõtmist isikult, kes on selle saanud eriliste teenete eest, kuid on hiljem hakanud tegutsema Eesti põhiseadusliku korra vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Samal ajal on eelnõus aga ohtlikke ettepanekuid. Ennekõike on selleks plaan seadustada topeltkodakondsus,“ ütles Madison.

„Topeltkodakondsuse seadustamine on kahtlemata meeltmööda Eesti ja Rootsi kodakondsust omavale Valdo Randperele. Samas tähendab kahe riigi kodakondsuse omamine lepingut mõlema riigiga ehk kohustust tegutseda mõlema riigi huvides. Paraku ei ole see alati võimalik. Kui inimesel on kaks kodumaad, siis kummale ta kriitilises olukorras lojaalne on?“

Madison osutab, et topeltkodakondsuse seadustamine võib meile tuua arvestataval hulgal inimesi, kellel on korraga nii Eesti Vabariigi kui ka Venemaa Föderatsiooni kodakondsus.

„Selline olukord tähendaks, et Vene kodanikele ja seeläbi Kremlile oleks avatud juurdepääs ka Eesti kõrgeima riigivõimu teostamisele. Topeltkodakondsust omavate isikute saamine Riigikokku ja teistesse riiklikesse institutsioonidesse tuleb välistada. Eesti ei tohi endale sellist julgeolekuriski lubada.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused