Jaak Madison: topeltkodakondsus on julgeolekurisk!

Pass

Eestis ei tohiks topelkodakondsust seadustada, sest kahe passiga inimesed on julgeolekurisk, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Madisoni sõnul väärib Reformierakonna esitatud kodakondsuse muutmise seaduse eelnõus tunnustust ettepanek võimaldada kodakondsuse äravõtmist isikult, kes on selle saanud eriliste teenete eest, kuid on hiljem hakanud tegutsema Eesti põhiseadusliku korra vastu.

„Samal ajal on eelnõus aga ohtlikke ettepanekuid. Ennekõike on selleks plaan seadustada topeltkodakondsus,“ ütles Madison.

„Topeltkodakondsuse seadustamine on kahtlemata meeltmööda Eesti ja Rootsi kodakondsust omavale Valdo Randperele. Samas tähendab kahe riigi kodakondsuse omamine lepingut mõlema riigiga ehk kohustust tegutseda mõlema riigi huvides. Paraku ei ole see alati võimalik. Kui inimesel on kaks kodumaad, siis kummale ta kriitilises olukorras lojaalne on?“

Madison osutab, et topeltkodakondsuse seadustamine võib meile tuua arvestataval hulgal inimesi, kellel on korraga nii Eesti Vabariigi kui ka Venemaa Föderatsiooni kodakondsus.

„Selline olukord tähendaks, et Vene kodanikele ja seeläbi Kremlile oleks avatud juurdepääs ka Eesti kõrgeima riigivõimu teostamisele. Topeltkodakondsust omavate isikute saamine Riigikokku ja teistesse riiklikesse institutsioonidesse tuleb välistada. Eesti ei tohi endale sellist julgeolekuriski lubada.“

UU

Kommentaarid