Jaak Madison: valitsus peab tagama sünnitusosakondade töö jätkumise

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Beebi, sünnitus

Vabariigi valitsusel lasub kohustus tagada, et Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondi kinni ei pandaks, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„Põlva ja Valga sünnitusosakondade sulgemisega ei tohi me leppida põhjendusel, et vaja on kulusid optimeerida. Regionaalpoliitiliselt elutähtsatest asutustest ei tohi niisama lihtsalt loobuda,“ ütles Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui valitsus laseb äpardunud aktsiisipoliitika tõttu tuulde sada miljonit eurot aastas, siis täiendava 400 000 euro leidmine mõlema haigla jaoks ei ole kontimurdev ülesanne.“

Paraku väldivad ministrid Jevgeni Ossinovski ja peaminister Jüri Ratas vastutust ja püüavad lükata haiglate saatuse ainult haiglate nõukogude õlgadele, nendib Madison.

„Ministrid peaksid teadma, et regionaalpoliitika arengu või taandarengu eest ei vastuta mitte haigla nõukogud, vaid valitsus. Kahjuks näitab ministrite suhtumine, et valitsus jätkab Reformierakonna süüdimatut regionaalpoliitikat. Oravapartei valitsemise ajal suleti sünnitusosakonnad Haapsalus, Raplas ja Jõgeval ning praegusi otsuseid langetatakse 2012. aastal koostatud arengukavade alusel, kui sotsiaalvaldkonna ministeerium oli Reformierakonna käes,“ ütles Madison.

„Kui praegune valitsus tahab tõestada, et elu säilimine maapiirkondades neile korda läheb, siis tuleb leida investeeringuteks raha, mis võimaldaks sünnitusosakondade tööd jätkata ja muuta vajadusel kvaliteetsemaks.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused