Jaak Madison viis TalTechi kahtlased rahaasjad Euroopa Komisjoni, et võidelda võimaliku korruptsiooni kinnimätsimise vastu

Eesti,
- Updated
©erakogu
EKRE eurosaadik Jaak Madison Strasbourgis.

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison pöördus kirjaliku küsimusega Euroopa Komisjoni poole, et saada selgitusi seoses Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kahtlust äratanud tegudele toetusraha kasutamisel.

Kuna ülikool ise ei tunnistanud rikkumist ning üritab vaigistada noore teadlase paljastust, siis pidas Madison vajalikuks pöörduda Euroopa Komisjoni poole selgituste saamiseks Euroopa Liidu toetuste võimaliku kuritarvitamise osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Paraku Tallinna Tehnikaülikool kõige kõrgemal tasemel eesotsas rektoriga üritab tekkinud probleemi maha vaikida ning süüdlaseks tembeldada ausat noorteadlast, siis kindlasti on vajalik Euroopa Komisjonile tähelepanu pööramine. Kui tihti armastavad rääkida mõned poliitikud Eesti maine kahjustamisest, siis tegelikult taaskinnistab Eesti postsovietlikku mainet korruptsiooni juhtumid, milles vassitakse ning proovitakse vältida vastutuse võtmist,” kommenteeris Madison.

Ta küsib, kas Euroopa Komisjon on arvamusel, et Taltechi pettuste sisejuurdlus on piisav, või kavatseb komisjon algatada väidetava pettuse uurimise ja teavitada sellest Euroopa Pettustevastast Ametit (OLAF) ning millal uurimine algatatakse?

Samuti pärib Madison, et kui komisjoni juurdlus tõendab Taltechi töötajate petturlikke toiminguid, milliseid meetmeid võtab komisjon Taltechi karistamiseks? Ühtlasi küsib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Madison, milliseid samme kavatseb komisjon võtta rikkumisest teatajate kaitsmiseks ning Euroopa Liidu rahaliste vahendite eraldamise läbipaistvuse ja vastutuse suurendamiseks ülikoolides?

 

One commentOn Jaak Madison viis TalTechi kahtlased rahaasjad Euroopa Komisjoni, et võidelda võimaliku korruptsiooni kinnimätsimise vastu

  • Avatar

    Lõpeta, Jaak, see jama ülespuhumine. Sa võitled paljude õigete asjade eest, aga see TTÜ asi on küll totrus – nn vilepuhuja võitleb selle eest, et teaduslikku tööd mõõta tagumiktundide alusel. Tegelikult ju tegemist järjekordse EU tobedusega. Asi analoogne kui hakkaks näiteks maale hindama selle alusel, et kaua kunstnik lõuendi ees istub. EU ametimehed on lihtsalt keskeltläbi liiga lollid, et hinnata teaduslikku tööd teadusse antud panuse põhiselt.
    Eesti kõik kõrgkoolid teevad seda Exceli töötabelite täitmist terve talupojamõistuse järgi – iga mõisniku lolli korraldust ikka ei maksa ülemäära tõsiselt täita – teaduses targad teevad teadust ja lollid pannakse Exceli tabeleid täitma (ilmselt see nn vilepuhuja ka). Teadlased ise teavad üldiselt päris hästi, kes on asjalik teadlane (ja neile üritatakse ka normaalset raha maksta) ja kes mitte (ning need kipuvad ka mitte rahul olema ja vilistama). 😀
    Üldiselt hindan vilepuhujaid väga, aga see meie oma on ilmselt lihtsalt vilets teadlane, kes solvunud, et teda ei hinnata.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused