Jaak Madison viis TalTechi kahtlased rahaasjad Euroopa Komisjoni, et võidelda võimaliku korruptsiooni kinnimätsimise vastu

Eesti,
- Updated
©erakogu
EKRE eurosaadik Jaak Madison Strasbourgis.

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison pöördus kirjaliku küsimusega Euroopa Komisjoni poole, et saada selgitusi seoses Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kahtlust äratanud tegudele toetusraha kasutamisel.

Kuna ülikool ise ei tunnistanud rikkumist ning üritab vaigistada noore teadlase paljastust, siis pidas Madison vajalikuks pöörduda Euroopa Komisjoni poole selgituste saamiseks Euroopa Liidu toetuste võimaliku kuritarvitamise osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Paraku Tallinna Tehnikaülikool kõige kõrgemal tasemel eesotsas rektoriga üritab tekkinud probleemi maha vaikida ning süüdlaseks tembeldada ausat noorteadlast, siis kindlasti on vajalik Euroopa Komisjonile tähelepanu pööramine. Kui tihti armastavad rääkida mõned poliitikud Eesti maine kahjustamisest, siis tegelikult taaskinnistab Eesti postsovietlikku mainet korruptsiooni juhtumid, milles vassitakse ning proovitakse vältida vastutuse võtmist,” kommenteeris Madison.

Ta küsib, kas Euroopa Komisjon on arvamusel, et Taltechi pettuste sisejuurdlus on piisav, või kavatseb komisjon algatada väidetava pettuse uurimise ja teavitada sellest Euroopa Pettustevastast Ametit (OLAF) ning millal uurimine algatatakse?

Samuti pärib Madison, et kui komisjoni juurdlus tõendab Taltechi töötajate petturlikke toiminguid, milliseid meetmeid võtab komisjon Taltechi karistamiseks? Ühtlasi küsib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Madison, milliseid samme kavatseb komisjon võtta rikkumisest teatajate kaitsmiseks ning Euroopa Liidu rahaliste vahendite eraldamise läbipaistvuse ja vastutuse suurendamiseks ülikoolides?

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused