Jaak Uibu nõuab Pomerantsilt selgitusi Rail Balticu asjus

Rubriik Eesti On
- Updated
Rail Balticu näituse avamine Arhitektuurimuuseumis

Riigikogu Eesti rahvastiku teotusrühma nõunik Jaak Uibu saatis keskkonnaminister Pomerantsile ametliku kirja, mille pärib aru säästlikuma raudteeühenduse korraldamise kohta Euroopaga:

“Pöördun Teie poole toetuse saamiseks 101 kultuuritegelase avalikule pöördumisele loodusvaenuliku Rail Balticu projekti peatamiseks ja selle asemel  säästlikuma  raudteeühenduse loomiseks Euroopaga. Olen üks sellele avaldusele allakirjutanutest. Ja üks Säästva Arengu Rahvusprogrammi SARP kavandi koostajatest 1992. aastal, mille edasiarendus Riigikogus blokeeriti. Põhjendusega, et seadusandluses tuleb anda prioriteet nendele seadustele, mis tagavad riikluse taastamise. Paraku  oleme tänaseks jõudnud rahvastikukriisini ja taas terendavad  Rail Balticu ohu tunnetuses fosforiidisõja piirjooned.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõned aastad tagasi koostasin koos kümnete kolleegidega Eesti arengumudeli, mis on viimati avaldatud minu äsja ilmunud raamatus „Perekonnast, kodust, põhiseadusest ja riigist“. Selle loodust puudutav lõik on järgmine: Inimene on looduse osa. Seda triviaalset tõde tikume pidevalt unustama, kui on tegemist  linnade kasvuga või majanduslike huvidega. Maailm on läbimas ühiskonna arengus gigantismi staadiumi, kus maakera taluvus on pandud proovile. Meie tsivilisatsioon B.H. Liptoni ja S. Bhaermani järgi ilmutab praegu korralageduse ja lagunemise märke.  Tööstusliku revolutsiooni ja linnastumisega kaasnevate saavutuste mõjul on kujunenud mõtteviis, et tee inimese heaoluni kulgeb läbi looduskeskkonna kasutamise. Pillavat elustiili tuleb hukka mõista kui huligaansust. Oleme tunnistajaks, kuidas inimkond muudab keskkonda juba mõnekümne aastaga, ent inimese pärilikkus  on jäänuid praktiliselt muutmatuks ega suuda kohaneda keskkonnamuutustega. Urbaniseerumisega kaasnev kaugenemine loodusest ja looduslähedasest elulaadist mõjub negatiivselt nii üksikisikute kui  rahva tervist, toob kaasa kehalise koormuse defitsiidi, mõjutab elukesksete väärtuste omaksvõttu ja demograafilist käitumist.

Kui seda arengumudeli  lõiku kirjutasin, oli silme ees odioosne Rail Baltic, mille tulek on nüüd juba reaalsuseks saamas. Aga veel on võimalus seda peatada ja selle monstrumi projekt kujundada loodus- ja inimsõbralikumaks. Seepärast andsingi oma allkirja. Ootame ka Teilt toetuskirja.

UU

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused