Jaak Valge: immigratsiooni tuleb käsitleda nagu igat teist nähtust või protsessi – ilma müütideta

Eesti,
©UU
Jaak Valge

EKRE fraktsiooni liige riigikogus, ajaloolane Jaak Valge kõneles tänasel immigratsiooniteemalisel konverentsil Tartus, et immigratsiooni tuleb käsitleda nii, nagu igat teist nähtust või protsessi – ilma müütideta.

Ta tõi immigratsiooniga seoses välja mitu müüti, millega sisserännet õigustatakse ja mis ei ole vettpidavad. „Väga oluliseks väljarändamise eesmärgiks on tegelikult majanduslikud paremad võimalused sihtriigis,“ märkis ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valge ütles, et kui lähtuda vasakliberaalsest poliitnarratiivist, siis loomulikke piire pole üldse olemus ning ponnistused piire tõmmata lõppevad veresaunaga.

Jaak Valge küsis, kummal juhul me oleme inimlikumad, kas siis kui saadame sõnumi, et asuge tulema sellele hädaohtlikule teele ja toitkem inimkaubandust või oleme resoluutsed ja immigrante Euroopasse ei lase.

Valge lisas, et kriisikoldest tulijate ülisuur osakaal on noortel meestel, kes selle asemel, et kodus naisi ja lapsi kaitsta, seiklevad Euroopas.

Ta lükkas ka ümber müüdi, et tööjõu migratsioon on sihtriigile kasulik.

Tõi näite, et ühes vaesemas riigis Zimbabwes õpetatakse arstid maksumaksja raha eest välja ja nad lähevad USA-sse. Sama olukord on Eestist Soome minevate arstide puhul.

Samas pole odav Ukraina tööjõud pikas vaates Eestile kasulik ja omakorda on Ukraina vaates oma tööjõu äraandmine samuti kahjulik.

Kolmas müüt on see, et migratsioon kosutab sihtriigi majandust, kuid Valge sõnul ei sõltu majanduslik edu mitte SKP koguväärtusest, vaid väärtusest ühe elaniku kohta. „Tõsi on see, et sisserännanutel on tööjõudlus madalam kui kohalike elanikel,“ lisas Valge.

Neljanda müüdina tõi Valge välja, et immigratsioon parandab rahvastiku koosseisu tööealiste kasuks.

Valge: „Sisserännanud aitavad meil kõrgemat pensioni saada – see oleks isegi tõsi, kui immigrandid üldse ei vananeks. Kuid enamasti tullakse siia riikidest, kus ei ole kõrge sündimus, nagu Ukraina, Valgevene jne. Seega on see mõju vaid mõne aastakümne võrra edasilükkav roll.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused