Jaan Hatto: politsei kasutas jõhkrat vägivalda

Eesti,
Sauna uksest ei jäänud mitte midagi järele

Ajalehe Rahvuslik Teataja toimetaja Jaan Hatto süüdistab politseid liigses jõukasutuses ning isikliku vara lõhkumises läbiotsimise ajal.

Jaan Hatto kirjeldab: „Teisipäeval taoti minu emale kuulunud elumaja ukse pihta Märjamaa vallas, Kirna Külas, Aasa talus, kui rõdule läksin sihtis mind 7-8 maskide rohelises meest oma relvast, keegi karjus, et politsei, taganesin tuppa. Eest uks löödi sisse, nüüd sihtis mind hulk tegelasi, kelle arvu ma ei oska öelda, võib-olla 4-5, oma relvast. Mind käsutati istuma pandi käed raudu. Koerad lasti majja lahti ja koerad lasti ka keldrisse, siis lõhuti teisel korrusel lakke auk, et pööningule pääseda, tundub, et ka katuses on auk, ilmselt sooviti 100% vaadet korstna taha. Sauna uksest ei jäänud midagi järele, kuigi oleks võinud võtit küsida. Kui kõik oli kestnud vist mitu tundi, ilmusid erariides mees ja naine, kes panid mu ette läbiotsimise loa, olin nii endast väljas, et ei suutnud seda lugeda, see pidi mulle jääma, kuid võeti hiljem ära. Siis küsiti minu käest, kus on Meelis Kaldalu, keda oli vist ilmselt otsitud, kuid ei leitud. Nõudsin, et nad ära läheks kas Meelis Kaldaluga või Kaldaluta, kuna teda ei olnud. Kuid minema ei mindud, mind valvas üks relvaga maskis mees, olin niiviisi istunud käeraudadega viis tundi, kui hakkas meeletu mürin ja värin, küsisin, mis see on ja tahtsin tõusta, maskis valvaja surus mind maha tagasi, vastas, et helikopter. Mis helikopter seal tegi, ma ei tea. Naabrite jutu järgi olevat madalalt lennanud põldude, jõe ja metsa kohal. Maja ees olevat seisnud neli mikrobussi, lisaks samasugune politsei buss ja üks tavaline sõiduauto. Istusin käeraudadega ligi kuus tundi. Mind ei löödud ega pekstud ega kasutatud muul moel vägivalda. Olin kindel, et mind viiakse kas kinnimajja või lastakse maha. Siis äkitselt panid minema.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jaan Hatto lindistas üles ka video, mille riputas internetti. Facebookis leviva video järgi murdis politsei maha Hatto koduukse, pani mehe kõhuli põrandale, lõi käed raudu ning sihtis teda relvaga.

Delfi kirjutab, et Kaldalu oli end tõepoolest talus varjanud. Ta leiti mõned tunnid hiljem lähedalasuvast talust kopteri abil.

Politsei Lõuna prefektuur lükkas Facebookis süüdistused liigsest vägivallast aga ümber.

“Tõsi on see, et 5. oktoobril tegi Lõuna prefektuur Raplamaal Jaani kinnistul läbiotsimise tabamaks tagaotsitavat Meelis Kaldalu. Paraku oli kinnistu omanik Jaan tõrges politseiga koostööd tegema ega soostunud ust avama, mistõttu tuli politseil kasutada jõudu valdusesse sisenemiseks, kuna oli teada, et seal võidakse varjata tagaotsitavat.”

Hatto aga ütles täna Delfile, et tema kirjeldus jääb samaks. “Ma kirjeldasin seda, mida kogesin. Politsei võib öelda, mida iganes soovib.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused