Jahimehed on valmis ohu korral tulema kodumaad kaitsma

Eesti,
©Scanpix
Kui riiki ähvardab oht, on jahimehed valmis võtma vaenlased sihikule.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) ja Kaitseliidu esindajad kinnitasid nädalavahetusel Läänemaal peetud jahimeeste kokkutulekul jahimeeste valmisolekut panustada riigikaitsesse.

EJS president Margus Puust ütles BNS-ile, et tulles Kaitseliidu territooriumile, annavad jahimehed ühiskonnale sõnumi, et nad on valmis panustama lisaks looduskaitsele ka riigikaitsesse, kui seda peaks vaja minema. „Igal juhul oleme jahimeestena valmis vajadusel oma oskused ja teadmised rakendama nii looduse kui kodumaa kaitsmiseks,“ ütles Puust.

“Kaitseliitu ja jahimehi ühendab see, et me kaitseme oma elustiili ‒ seda, mis on olnud meie esiisadel ja -emadel armas ja kallis: isamaa puhas loodus ja ulukeid täis mets,” ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. “Meile on antud õigus jahti pidada ja nautida kõike seda, mida loodus meile pakub.”

Jahimeeste suurt sotsiaalset rolli rõhutas kokkutulekul teiste seas ka Riigikogu liige ja parlamendi jahimeeste toetusgrupi esimees Riho Breivel (EKRE).

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused