Järjekordne auhind lähisuhtevägivalla vastu võitlemise eest läks kaheldavale isikule

Eesti,
- Updated
President Kaljulaidi kõned tekitavad Eesti rahva seas alati lõhestumise..

Pärnu naiste tugikeskus otsustas anda auhinna Okas president Kersti Kaljulaidile, mis tuletab kohe meelde Mikk Pärnitsa skandaali.

Ka seal anti vägivallaennetuse auhind Marianne Ubalehele ja Mikk Pärnitsale kampaania „See pole okei“ eest, mis oleks konkreetse teona ehk seda tõesti väärt, aga paraku selgus, et vähemalt “mees kleidis” oli tuntud skandaalse roppsuu ja surmasoovijana, mis on vägivallaennetuse eest autasustamise kontekstis ennekuulmatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka president Kaljulaidi enda autasustamine on kahtlase kõlbelise väärtusega. Tuletagem meelde, et Kaljulaid mõistis minister Marti Kuusiku ühiskonna ees süüdi süütuse presumptsiooni rikkudes ja kogu see lugu on siiamaani kusagile unustuse hõlma vajunud.

Kogu presidendi tegevus võib selles vallas olla tähelepanuväärne, kuid tema lahmimine kohtuta süüdimõistmisega on lubamatu ka riigipeale – seega devalveerib Kaljulaidi autasustamine selle auhinna väärtust. Selle sai inimene, kes esitas teisele inimesele  tõestamata süüdistuse just selles valdkonnas, mille eest teda tunnustatakse.

“Eelmisel aastat asutatud auhind antakse inimesele, kes on oma tegevusega julgelt torganud ühiskonna valusat kohta,” kirjutab ERR. Kaljulaid aga on tuntud ideoloogilise lahmijana, kes torkab vastavalt oma maailmavaatele kõiki ja kõike ning ka vihkab “teistmoodi” ühiskonna osa, seda ka ise tunnistades.

Pärnu naiste tugikeskuse juht Margi Orupõld ütles, et Kaljulaid sai Okka selle eest, et on julenud rääkida teemadel, mida teised on tagaplaanil hoidnud. “Igas oma avalikus sõnavõtus räägib ta lähisuhevägivallast, ta kaasab neid inimesi, ta on nendel üritusel kohal, mida on tehtud 25. novembril, mis on rahvusvaheline lähisuhtevägivalla vastu võitlemise päev. Muudes kampaaniates võtab sõna, mis on pööratud ikka vägivalla vastu kodudes. Ta ütleb julgelt välja, et seda vaikust tuleb murda,” rääkis Orupõld.

Kaljulaid räägib palju, sest ta on riigipea ja peab oma aktiivsust üles näitama, seega ei maksa lobisejast vaimustuda. Eriti kui ta on lähisuhtevägivalla osas teinud ennatlikke järeldusi ja viinud ühiskonna nõiajahile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused