Järjekordne populaarsusuuring – järjekordsest mullitamisest hoolimata Reformierakond kukub

Eesti,
©Scanpix.
A5OiYxulKtTB8eWDegu8Pj

Teisipäeval avaldati ERR-i tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud populaarsusuuring, mis andis Eesti meediale põhjust järjekordselt oma “taset” näidata.

“Reformierakond jätkab võimsalt populaarseima erakonnana,” kirjutab Postimees. Loost aga selgub, et RE populaarsusprotsent on 27 – samas on see erinevates valimisjärgsetes uuringutes ulatunud peaaegu 35 protsendini. Pigem on nad võimsalt kukkunud.

Keskerakonna protsent on 20 ja see näitab paranemise märke, kuid sellest eriti kirjutada vist ei soovita. EKRE jätkab stabiilselt 17 protsendiga. Kolme võimupartei kogutoetus oli 47 ja kahel opositsioonis oleval parteil 37 protsenti.

Delfi aga kirjutab sellest, et peaminister Jüri Ratase populaarsus on tõusnud ja tema usaldustasemeks on 34%, samas kui Kaja Kallas on kukkunud 25 protsendile. Muidugi näeb vasakliberaalist uuringujuht Juhan Kivirähk selle taga nii Ratase osavat vabandamist kui ka Helme selja taga püsimist, aga need ongi “sotsioloogi” luulud.

ERR aga märgib, et Marina Kaljuranna kõrge toetus europarlamendi valimistel ei oma märkimisväärset mõju Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetusnumbritele riigikogu valimiste küsitluses.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused