Järva-Jaani kool peab ebaseaduslikult vallandatud rahvuskonservatiivsele õpetajale hüvitist maksma

11037636_958698827497405_6835624699952766729_n

Järva-Jaani Gümnaasiumi ja Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluva õpetaja Priit Dievese kohtuvaidlus lõppes neljapäeval kompromisskokkuleppega, mille järgi kool peab ebaseaduslikult vallandatud õpetajale maksma hüvitist.

Pärnu Maakohtus saavutatud kompromissiga nõustusid gümnaasium ja Dieves, et õpetajaga töölepingu lõpetamine üksnes põhjusel, et õpetaja avaldas ajakirjanduses arvamusartikli, ei ole põhjendatud ning Gümnaasium peab maksma endisele õpetajale hüvitist, teatasid poolte esindajad BNS-ile. Õigusrahu huvides pooled kompromissi ega kohtumenetlust täiendavalt ei kommenteeri.

Järva-Jaani Gümnaasium lõpetas eelmisel suvel Priit Dievesega erakorraliselt töölepingu pärast seda kui too avaldas ajakirjanduses artikli “Lastetud naised, laske oma ülikõrge latt alla!”. Seejärel pöördus endine õpetaja oma õiguste kaitseks kohtusse.

Erakondliku kuuluvuse ja maailmavaate pärast on taga kiusatud teisigi nn brüsseli peavoolu taunivaid rahvuskonservatiive. Kevadel vallandati Rakvere kino töötaja Innele Õispuu, kes avaldas sotsiaalmeedias homopropagandavastaseid arvamusi, jaanuaris ei võetud Eesti Kirjanike Liidu liikmeks kirjanik Urmas Espenbergi, põhjuseks rahvuskonservatiivsesse erakonda kuulumine.

UU/BNS

Seotud lood: Intervjuu veendumuste tõttu töölt vallandatud Rakvere linnakodaniku Innele Õispuuga 

Dievese juhtumiga tahab neoliberaalne diktatuur näidata, kes on riigis peremees 

Eesti Kirjanike Liit: 1939 ja 2017 ehk siin haiseb pisut, seltsimehed 

Kommentaarid