Järva-Jaani kool peab ebaseaduslikult vallandatud rahvuskonservatiivsele õpetajale hüvitist maksma

Eesti,
- Updated

Järva-Jaani Gümnaasiumi ja Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluva õpetaja Priit Dievese kohtuvaidlus lõppes neljapäeval kompromisskokkuleppega, mille järgi kool peab ebaseaduslikult vallandatud õpetajale maksma hüvitist.

Pärnu Maakohtus saavutatud kompromissiga nõustusid gümnaasium ja Dieves, et õpetajaga töölepingu lõpetamine üksnes põhjusel, et õpetaja avaldas ajakirjanduses arvamusartikli, ei ole põhjendatud ning Gümnaasium peab maksma endisele õpetajale hüvitist, teatasid poolte esindajad BNS-ile. Õigusrahu huvides pooled kompromissi ega kohtumenetlust täiendavalt ei kommenteeri.

Järva-Jaani Gümnaasium lõpetas eelmisel suvel Priit Dievesega erakorraliselt töölepingu pärast seda kui too avaldas ajakirjanduses artikli “Lastetud naised, laske oma ülikõrge latt alla!”. Seejärel pöördus endine õpetaja oma õiguste kaitseks kohtusse.

Erakondliku kuuluvuse ja maailmavaate pärast on taga kiusatud teisigi nn brüsseli peavoolu taunivaid rahvuskonservatiive. Kevadel vallandati Rakvere kino töötaja Innele Õispuu, kes avaldas sotsiaalmeedias homopropagandavastaseid arvamusi, jaanuaris ei võetud Eesti Kirjanike Liidu liikmeks kirjanik Urmas Espenbergi, põhjuseks rahvuskonservatiivsesse erakonda kuulumine.

UU/BNS

Seotud lood: Intervjuu veendumuste tõttu töölt vallandatud Rakvere linnakodaniku Innele Õispuuga 

Dievese juhtumiga tahab neoliberaalne diktatuur näidata, kes on riigis peremees 

Eesti Kirjanike Liit: 1939 ja 2017 ehk siin haiseb pisut, seltsimehed 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused