Paljudele ebameeldiv Jean-Claude Juncker pakendati osavalt kontserdisse

Eesti,
- Updated

Paljude eestlaste ja eestimaa elanike jaoks ebameeldiva tippeurobürokraadi Jean-Claude Junckeri visiit Tallinnasse pakendati kavalalt kontserdi sisse nagu Eestis kombeks. EKRE Põhja-Tallinna osakonna juhi ja muusiku Riho Rausma meelest, oli kontserdiosa normaalne, aga Junckeri esinemine võltspaatoslik.

Eesti PR firmadele on ammu teada nipp, kuidas inimestele ka ebameeldivat asja sisse sööta – korralda kontsert, jaga õlut ja sööki ning topi muusikute vahele mõni muidu rahvale vastuvõetamatu isik. Täpselt nii tehti ka Jean-Claude Junckeri ja Donald Franciszek Tuski puhul nende Eesti väisamisega seoses Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algamisega alates 01.07.2017.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt võiks ka Jean-Claude Junckeril ja Donald Franciszek Tuskil tänu kavalale PR trikile jääda mulje, et eesti rahvas neid palavalt armastab, eeldades et Vabaduse väljakule kogunenud rahvas oli tulnud just neid tervitama. Pigem tehti seda uudishimust ja vajadusest kogeda kena suveõhtut.

Vabaduse väljakul täheldati ringi tiiritumas mitmeid erariietes julgeolukutöötajaid, kes lausa jälitasid nende huviorbiiti langenud isikuid. Nii olid näiteks mitmetel EKRE Tallinna piirkonna liikmetel püsivalt sabas mitu erariietes raadiosaatjatega varustatud meest, kes järgnesid esimestele kui nad platsil asukohta vahetasid. Kui üks EKRE liige astus julgeolekutöötaja juurde ja küsis, kes nad on, esitasid mehed oma töötõendid ning asusid omakorda isikut tõendavat dokumenti nõudma. Osapoolte vaheline vestlus lõppes siiski rahumeelselt. Äravust tekitas ilmselt see, et rahvuskonservatiivid kandsid rahvusriikide suveräänsust rõhutades Ungari, Poola ja Tšehhi lipukesi. Just need riigid on viimasele ajal langenud nii Euroopa Komisjoni kui ka Junckeri viha alla, kuna ei soovi vastu võtta nn kvoodipahulasi. Ka ei meeldinud turvatöötajatele vilekoor, millega kostitati nii Junckerit kui Tuski.

Valitud seltskond “eurosõpru” pidutses siiski rahvast täiesti eraldi ja seda hoopis Kultuurikatlas, mitte Vabaduse väljakul.

Koos Jean-Claude Junckeriga külastab Eestit ka 70-liikmeline välisajakirjanike delegatsioon, kelle eesmärk on kajastada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust. See kõik meenutas veidi nõukogude aega, kus väliselt pidi kõik olema korras, kuigi sisemiselt oli miskit väga viltu. Sõnaga Pokazuuha!

EKRE Põhja-Tallinna osakonna juhi ja muusiku Riho Rausma meelest, oli kontserdiosa normaalne, aga Junckeri esinemine võltspaatoslik. “Ehk oli selle põhjuseks jook nimega Vana Tallinn?” pakkus Rausma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused