Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Johanna-Maria Lehtme ei näe Riigikogus jätkamises probleemi

25.04.2023
Johanna-Maria Lehtme – inimene, kes hävitas heade inimeste usalduse.
© UU

Slava Ukraini ummikusse juhtinud Johanna-Maria Lehtme ütles intervjuus Eesti Päevalehele, et kui nõukogu soovib, on ta valmis lahkuma, kuid Riigikogus jätkamises ta probleemi ei näe. Samas tunnistas ta, et on teinud juhtimisvigu.

Küsimusele, kas ta peaks skandaali tõttu ka Riigikogust lahkuma, vastas Lehtme, et kui nõukogu või teine juhatuse liige Marika Priske arvavad, et tal on aeg lahkuda, siis paneb organisatsiooni ettepoole igasugustest isiklikest huvidest ja Slavale võib uue juhi leida.

Ja lisas: „Aga Riigikogust ma ei tunne, et ma hetkel peaksin lahkuma. Minu ülesanne on endiselt toetada Ukrainat ja teha seda igakülgselt. Läbi selle aidata ka Eesti riiki.“

Ta kinnitas, et isegi kui käimasolevate auditite ja revisjonide tulemusel selgub, et tal lasub vastutus, siis ei näe ta põhjust Riigikogu mandaadist loobuda, sest ta ei saanud oma sõnul Ukraina partnerite kasumist sentigi.

Küsimusele, kas kõigest sellest segadusest ja skeemitamisest oleks pidanud enne valimis teadma ka kõik tema viis tuhat valijat, vastas Lehtme, et ta isegi ei teadnud sellest.

Eesti 200 esimees Lauri Hussar on öelnud, et erakond ei näe põhjust enne Lehtme küsimuses seisukohta võtta, kui revisjon on lõpule viidud ja tulemus selgunud.

Teema tõusis esile ka Kaja Kallase praeguse Ukraina visiidi ajal, kui pressikonverentsil küsiti Ukraina president Volodõmõr Zelenskõilt selle kohta.

Ukraina ja korruptsioon ühte küsimusse panemine häiris Zelenskõid silmnähtavalt, ta ei näinud probleemist midagi teadvat ning piinlikkusse olukorda sattunud ja sellest kohmetunud Kaja Kallas lubas talle hiljem asja lahti seletada.

„Peame infoga tõepäraselt ringi käima,“ lisas Zelenskõi, „kuid igal juhul kinnitan teile, et tegeleme selle teemaga.“ Ja lõpetas järsult pressikonverentsi.

 

Allikas: Eesti Päevaeht

 

Loe lisaks:

https://epl.delfi.ee/artikkel/120177876/johanna-maria-lehtme-kui-noukogu-soovib-minu-lahkumist-siis-olen-selleks-valmis#daltop1