Juhan Kivirähk esindab poliitiliselt kallutatud sotsioloogiat ja avalikke uuringuid

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Juhan Kivirähk on mees, kelle sõna peaks kõlama autoriteetsena, kuid kõlab voorimehe sõimuna.

Iga kord, kui Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk asub kommenteerima uuringutulemusi, karjub tema erapooliklikkus lausa näkku ja ennast sotsioloogiks nimetav mees häbistab sotsioloogiat.

Täiesti eksitav on väide: “Kaja Kallaselt ju peaministritool sõna otseses mõttes rööviti” – Reformierakonna esinaine sai oma võimaluse, kuid ei suutnud seda ellu viia, sest valitsuse moodustamiseks ainult oravaparteist ei piisanud, enamik teistest erakondadest otsustas kõrvale jääda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“President Kersti Kaljulaidi kirjutas täna alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Kaja Kallas kui Riigikogu valimistel enim parlamendikohti saanud Reformierakonna esimees,” kirjutas president.ee tänavu 5. aprillil.

Ka 2003. aasta valimistel sai kõige rohkem hääli Keskerakond, kuid valitsuse moodustas siiski teisele kohale jäänud Res Publica koos Reformierakonna ja Rahvaliiduga.

“Küllap oli tõetera sees Joosep Värgi kirjutises, milles ta väitis, et Eesti rahvas ootab, et kellelgi näidataks keskmist sõrme ja mida suuremale autoriteedile, seda parem. Küllap meeldib see siiski mitte kogu Eesti rahvale, vaid sellele 17 protsendile, kes on valmis aplodeerima Mart Helme ja Urmas Reitelmanni stiilis räuskamisele,” kirjutab Kivirähk.

Kas selline ongi sotsioloogiline hinnang Eesti poliitikas toimuvale ja rahva meeleoludele? Kivirähk mõnitab ja solvab voorimehe kombel valimatult suuruselt kolmanda parlamendierakonna valijaid, vaadates samas mööda opositsiooni ebakonstruktiivsest ja lammutavast poliitikast, kes pole poole aasta jooksul teinud midagi peale valitsuse töö takistamise ja ühiskonnas lõhe süvendamise.

“Küllap näeme järgmisel aastal üha sagedamini kodanikuühiskonna proteste valitsuse voluntaristliku poliitika vastu,” kirjutab Kivirähk. Kus on need protestid praegu, peale “Kõigi Eesti” ning “Jah vabadusele, ei valedele” haledate pikettide? Isegi põllumeeste protest Toompeal ei kandnud endas otsest vastasseisu, vaid kujutas endast pigem nende murede meeldetuletust.

Massiprotestideks pole praegu mingit põhjust, unistagu Kivirähk pealegi rahvast täis tänavatest. Mingi õrn valitsusvastasus on vaid meedias võimulttõugatute poolt üles kihutatud. Eesti inimesed lähevad protestidele vaid siis, kui selleks tõesti põhjust on – aga praegu pole.

Ja miks peaks Eesti inimesed uskuma Turu-uuringute AS-i küsitluste tulemusi, kui selle firma uuringujuhiks on inimene, kes tahab näha opositsiooni toetusnumbreid suurtena ja koalitsiooni omi langevatena?

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused