Juhtus see, mis juhtuma pidi: unustage Itaalia võrkpallurid, uus laine tuleb Eestisse Ukrainast!

Eesti,
- Updated
Ukraina lipp

Juhtus see, mis juhtima pidi, kuid mida eeskätt ekrevastased huvigrupid sihilikult eirasid – põllumajandus-kaubanduskoja ülimalt vastutustundetult korraldatud erilennuga Tallinna saabunud 170 Ukraina võõrtöölise seast leiti testimisega kolm koroonaviiruse kandjat, lisaks on üks test analüüsimisel ja see arv võib muutuda. Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, tule Aktuaalse Kaamera otseeetrisse ja vabanda Eesti rahva ees ning astu seejärel kõrvale!

Nii väike nakatunute siiasaabujate arv on isegi ime, kuid Eestis, kus on suurte pingutustega saadud koroona kontrolli alla, piisab sellestki, et jama jälle lahti läheks. Ja see on alles jätku algus!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See aga ei huvitanud ei lärmavaid riigikogu opositsioonipoliitikuid, osasid tööandjaid, valitsuskriitilist põllumajandus-tööstuskoda ega nende kõigi peost söövat peavoolumeediat.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, rahandusminister Martin Helme ja teised EKRE poliitikud on pidevalt Ukraina töölistest rääkides osutanud terviseriskile.

See jutt on välja naerdud, teiste hulgas on seda teinud ka staarperearst Karmen Joller. Ka on Martin Helme rõhutanud, et ebanormaalne on ühele kaalukausile seada inimeste elu ja tervis ning majanduslik kasuahnus.

Uued Uudised on probleemile pidevalt tähelepanu pööranud, kuid üldises poliitilises ärapanemistuhinas jäävad sellised signaalid hüüdjaks hääleks. Üleeile hoiatas Uued Uudised artiklis „Põllumajanduskoda toob erilennukiga koroonakoldest inimesed Eestisse“: „Olge valmis koroonapuhanguks, mille põllumajandus-kaubanduskoda võib Eestis valla päästa – homme tuuakse Ukrainast erilennuga Eestisse 170 töölist, samal ajal tuvastati Ukrainas näiteks eilse ööpäevaga veel 731 uut COVID-19 nakatunut ning kaheksa koroonasurma. Täiesti vastutustundetult tegutseb selles valguses aga põllumajandus-kaubanduskoda, kelle tellitud erilennuga tuleb Kiievist Tallinnasse 170 töölist, kes asuvad peamiselt tööle põllumajandussektorisse.“

Samal ajal laulis muu ajakirjandus üksteise võidu Ukraina põldurite saabumisele ja põllumajanduskoja initsiatiivile hosiannat.

Delfi ja teised kanalid avaldasid meeleolukad reportaažid „kangelaste“, et mitte öelda Eesti põllumajanduse päästjate saabumisest. Aga see polnud olümpiavõitjate vastuvõtt, vaid pigem nagu kolonialistide hasart orjalavea oodates.

„Me ootasime neid juba väga,” ütles Sadala Agro haldusjuht Liana Anton. „Talvel olid nad kodus, pidid kevadel tagasi tulema, aga siis – nagu isegi teate – tuli koroona. Nüüd tulid nad kohe esimesel võimalusel siia.” Nii rääkis põllumees, kellele isiklik kasusaamine on rahvatervisest tähtsam Delfile.

Nüüd on fakt see, et kõikidele siiasaabunud 170le ukrainlasele tehti koroonatestid vahetult Eestisse saabumise järel ning kolm testi osutusid positiivseks, üks on veel kinnitamisel ning number võib kasvada.

Samal ajal kui meil on COVID-19 levik kontrolli alla saadud, siis Ukrainas levib koroona väga ulatuslikult – kui pühapäeval teatati seal üle 700 avastatud juhtumist, siis laupäeval registreeriti üle 800 COVID-19 nakatunu, reedel oli uusi nakatunuid 809, neljapäeval 848 ja kolmapäeval 638.  Seni kõige kõrgem ööpäevane nakatunute arv, 1109, registreeriti 26. juunil, teatas koroonaviiruse seire veebileht.

Kokku oli Ukrainas pühapäevahommikuse seisuga 58 842 nakatunut, 1484 inimest on viiruse tagajärjel surnud.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused