Juhtus see, mis juhtuma pidi: unustage Itaalia võrkpallurid, uus laine tuleb Eestisse Ukrainast!

Eesti,
- Updated
Ukraina lipp

Juhtus see, mis juhtima pidi, kuid mida eeskätt ekrevastased huvigrupid sihilikult eirasid – põllumajandus-kaubanduskoja ülimalt vastutustundetult korraldatud erilennuga Tallinna saabunud 170 Ukraina võõrtöölise seast leiti testimisega kolm koroonaviiruse kandjat, lisaks on üks test analüüsimisel ja see arv võib muutuda. Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, tule Aktuaalse Kaamera otseeetrisse ja vabanda Eesti rahva ees ning astu seejärel kõrvale!

Nii väike nakatunute siiasaabujate arv on isegi ime, kuid Eestis, kus on suurte pingutustega saadud koroona kontrolli alla, piisab sellestki, et jama jälle lahti läheks. Ja see on alles jätku algus!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See aga ei huvitanud ei lärmavaid riigikogu opositsioonipoliitikuid, osasid tööandjaid, valitsuskriitilist põllumajandus-tööstuskoda ega nende kõigi peost söövat peavoolumeediat.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, rahandusminister Martin Helme ja teised EKRE poliitikud on pidevalt Ukraina töölistest rääkides osutanud terviseriskile.

See jutt on välja naerdud, teiste hulgas on seda teinud ka staarperearst Karmen Joller. Ka on Martin Helme rõhutanud, et ebanormaalne on ühele kaalukausile seada inimeste elu ja tervis ning majanduslik kasuahnus.

Uued Uudised on probleemile pidevalt tähelepanu pööranud, kuid üldises poliitilises ärapanemistuhinas jäävad sellised signaalid hüüdjaks hääleks. Üleeile hoiatas Uued Uudised artiklis „Põllumajanduskoda toob erilennukiga koroonakoldest inimesed Eestisse“: „Olge valmis koroonapuhanguks, mille põllumajandus-kaubanduskoda võib Eestis valla päästa – homme tuuakse Ukrainast erilennuga Eestisse 170 töölist, samal ajal tuvastati Ukrainas näiteks eilse ööpäevaga veel 731 uut COVID-19 nakatunut ning kaheksa koroonasurma. Täiesti vastutustundetult tegutseb selles valguses aga põllumajandus-kaubanduskoda, kelle tellitud erilennuga tuleb Kiievist Tallinnasse 170 töölist, kes asuvad peamiselt tööle põllumajandussektorisse.“

Samal ajal laulis muu ajakirjandus üksteise võidu Ukraina põldurite saabumisele ja põllumajanduskoja initsiatiivile hosiannat.

Delfi ja teised kanalid avaldasid meeleolukad reportaažid „kangelaste“, et mitte öelda Eesti põllumajanduse päästjate saabumisest. Aga see polnud olümpiavõitjate vastuvõtt, vaid pigem nagu kolonialistide hasart orjalavea oodates.

„Me ootasime neid juba väga,” ütles Sadala Agro haldusjuht Liana Anton. „Talvel olid nad kodus, pidid kevadel tagasi tulema, aga siis – nagu isegi teate – tuli koroona. Nüüd tulid nad kohe esimesel võimalusel siia.” Nii rääkis põllumees, kellele isiklik kasusaamine on rahvatervisest tähtsam Delfile.

Nüüd on fakt see, et kõikidele siiasaabunud 170le ukrainlasele tehti koroonatestid vahetult Eestisse saabumise järel ning kolm testi osutusid positiivseks, üks on veel kinnitamisel ning number võib kasvada.

Samal ajal kui meil on COVID-19 levik kontrolli alla saadud, siis Ukrainas levib koroona väga ulatuslikult – kui pühapäeval teatati seal üle 700 avastatud juhtumist, siis laupäeval registreeriti üle 800 COVID-19 nakatunu, reedel oli uusi nakatunuid 809, neljapäeval 848 ja kolmapäeval 638.  Seni kõige kõrgem ööpäevane nakatunute arv, 1109, registreeriti 26. juunil, teatas koroonaviiruse seire veebileht.

Kokku oli Ukrainas pühapäevahommikuse seisuga 58 842 nakatunut, 1484 inimest on viiruse tagajärjel surnud.

UU

18 commentsOn Juhtus see, mis juhtuma pidi: unustage Itaalia võrkpallurid, uus laine tuleb Eestisse Ukrainast!

 • Avatar

  Pandora laegas! Saatke nüüd need vastutajad haigeid põetama, muidu nad ei õpi. See peaks vöörtõejõu kasutajatele lepingu sees olema.

 • Avatar

  Ukrainlased,ukrainlased,loete uudiseid ,olete kindlasti kursis , et kui laeva liiklus läks Eesti – Soome vahel lahti, tuli korraga 22 korona haiget ehitusmeest laevalt Soome. Kas on statistikat ,mitu ukrainlast,kes Eestis töötavad on haigestunud koronasse. Nyyd tuli 3 ,nad on karantiinis,ei nii nagu Eestlased tulevad laevalt ja liiguvad oma haigusega ringi,kuigi peaks reisilt tulles olema kodus.Pysigu kodus ja mingu tööle aga trygivad ka vöörale maale. Et pada söimab katelt aga yhesugused mölemad.

 • Avatar

  Miks selle roometi lõust ei ole uudise pildiks ukraina lipu asemel? Eestlased peavad oma vaenlasi tundma nägupidi!

 • Avatar

  Isamaa ja KE valitsusest välja kui terviseohtliku olukorra loojad. See vastutamatus on juba ületanud ohtlikkuse piiri.

 • Avatar

  Põllumajanduskaubanduskoda peaks nüüd saama õpetuseks ülisuure trahvi!!! Üks selle kaubanduskoja esimehejunn suurte lõugadega kraaksus meedias, et “…ega eestlased ju ei taha lautades ja põldudel töd teha…” Ei taha jah, kui palk on alla keskmise või koguni miinimumi. Ja pole ka kohustust. Kui Eestis tegusteksid veel põllumajanduslikud väikemajapidamised ehk õiged talud, mitte suurtalud ehk farmid=kolhooside hübriidid, siis sellist jama ei oleks. Aga põllumajanduskaubanduskoda ei tohiks trahvist pääseda ja kuidas nad üldse nii vabalt tegutseda said.

  • Avatar

   Ukrainlased pole süüdi iga päev suurenevas koraoonajuhtumites, ikka meie noored, kes ööklubides susse sahistavad

 • Avatar

  Oleks kohane arvutada lõpuks välja need tegelikud kulud, mis läheb maksma nende “kangelaste” tööekskursioon tegelikult Eestile. Ja las siis Roomet Sõrmus maksab need kinni, kuna ta vaatamata korduvatele hoiatustele selle asja organiseeris!

 • Avatar

  Hüsteeria on ikka nii magus?
  Kui meist võtte kes iganes tänavalt, siis oleme teab mille kandjad, sest viirused on meid ümbritsev keskkond.
  ja meie selle osa.
  Tänavalt juhuslikult võetud 170-st võib seda tõbe leida ehk vabalt viiel, kuid mitte keegi neist ei haigestu. Oleks pigem kentsakas kui ei leitaks.
  Stenarius- jälgides sinu tigedaid kommentaare on ka selge, miks sind kusagile tööle ei võeta. Sa oled tige ja mitte eriti tark, kuid arvad end olevat lausa väga tark.
  Kohalikud küllap teavad seda ja väldivad probleemi, mille “kandja” sa küllap oled.

  • Avatar
   intrigant A.P.

   Sul on õigus, koroonat ei ole, kõik on vaid hüsteeria. Kas sa arvad, et oled targem, või lausa väga tark?

   • Avatar

    Intrigandid on sinusugused, need, kes töötavad riigi eksistentsi, selle riigi kodanike heaolu vastu ja pidevalt parastavad kui miskigi tiba kahtlane on.
    Peaasi, et saag käiks ja intriig toimuks.
    Aga see, miks ei leita kohalike seast tööjõudu- see ju ei huvita intriganti. Pole orjapidamist demoniseeritud põllupidaja või loomakasvataja poolt- päris orjapidamine käib ikka finantsmaffia läbi.
    Sellega nagu ei soovi mitte keegi tegeleda. See oleks palju keerulisem ja ka ohtlikum kui intriige korraldada.

 • Avatar

  Nii, et ei ole teada, palju neist võis nakatuda lennu ajal … Samuti ei ole teada, kuhu kõik see 170 tööle asuvad … On, mida karta.

 • Avatar

  Kahtlemata on see kogu pika Eesti ajaloo kõige kurjakuulutavamalt absurdsem ja totram olukord. Eestis EI OLE enam võimalik maal lehmi lüpsta ilma erakordse ja lausa mõistusevastase käitumiseta – lehmalüpsjad tuleb mõõdutundetult kalli hinna eest erilennukitega eesti lautadesse kohale tuua riskides uue Milaano võrkpallikoondise efektiga. Ehk võiks tuua lüpsjad kohale Vanuatu või mis iganes saarelt, neile Kaljulaid ju juba Hiiumaad elamiseks pakkus?

  • Avatar

   Ülla, lehmalüpsjad tuleb mõõdutundetult kalli hinna eest erilennukitega eesti lautadesse kohale tuua. Roomet Sõrmus leidis parema lahenduse:
   tema hakkab nüüd hoopis lehmi lüpsiajaks Ukrainasse lennutama! Kõik võidavad.

 • Avatar

  AK’s ütles eile üks “kangelane”, et nad paigutatakse Pärnusse – kas sealsel haigal on juhtumahakkava osas ettevalmistused tehtud?
  Kes on üldse need ettevõtjad või firmad, kuhu need inimesed peaksid suunduma tööle? Kui osutub et need ei võtnud tööle Eesti kodanikke, siis mina oleks valmis neid boikoteerima, kas ka teised?

 • Avatar

  Kuid need 3 koroonahaiget ukrainlast on ju ainult jäämäe tipp! Kuna koroonaviirus on äärmiselt nakkav haigus, siis olemata ise arst, võib arvata, et erilennu ajal tihedalt ühes kitsas ruumis viibides, nakatusid ka paljud terved ukrainlased. Eriti küüniline ja lausa vale on Põllumajanduskoja esindaja väide, et kohalik eestlane ei tahtvat loomalaudas töötada. Olen juba rohkem kui aasta aega ilma tööta. Olen pakkunud ennast tööle ka maakodu lähedasse lehmalauta. Mulle isegi ei vastatud mitte. Ma isiklikult ei saa seda küll kontrollida, kuid ma ei imestaks, kui selles Järvamaa loomalaudas töötavad “usinad” ukrainlased. Tõesti ei saa enam aru, kus riigis me elame?

 • Avatar

  Süüdi on keski ja isamaa valitsuse liikmed ja nemad peavad võtma vastutuse, nende survel toodi ukrainlased Eestisse, ekre oli vastu, ekre peab nendega kogu aeg sõdima, et midagi teha.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused