Jürgen Ligi “pärleid” läbi aegade: pohhui, nahhui, ära kaaguta, lollakas, nakatunud raibe jne

Eesti,
- Updated
©UU
Jürgen Ligi

Reformierakonna veteranpoliitik Jürgen Ligi tegi oma sõnul pretsedenditu sammu ja avaldas sotsiaalmeedias (mille peavoolumeedia loomulikult kohe ka üles korjas) fragmente stenogrammist komisjoni istungilt, püüdes näidata rahandusministrit Martin Helmet halvas valguses tema sõnakasutuse pärast. Siinkohal on Uutel Uudistel hea võimalus meenutada Ligi, kellele paljud on soovitanud pensionile minna, enda ütlemisi, mis muu hulgas on talle ka ministrikoha maksnud.

Nelja tuntuima juhtumiga varasemast ajast on ajakirjandus välja toonud järgmised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2013. aasta jaanuaris läks poliitikute vestlus tuliseks ETV saates „Foorum“, kui keskerakondlane Kadri Simson rääkis Ligi jutule korduvalt vahele.  Rahandusminister kostitas Simsonit lõpuks soovitustega: „Ah, ära nüüd kaaguta!“ ja „Ole vait!“.

2012. aastal ironiseeris Ligi erakonnakaaslase Kaja Kallase üle TV3 saates „Kolmeraudne“, seades kahtluse alla tema tõsiseltvõetavuse poliitikas. Kuulsaim tsitaat sellest saatest kõlas nii: „Eks ma ka olen käinud koosolekul ja vaadanud, kuidas noored debattidel osalevad, siis tema kaunid suured silmad on tavaliselt tema kinnise suu kohal.“

Tüüpiline onu Heino, nagu liberaalid püüavad sildistada hoopis teisi, kui reformierakondlasi.

Üks kuulsam suupruukimine pärineb aastast 2012, kui Ligi rahandusministrina kommenteeris riigikogu infotunnis arstide palganõudmiste eest võidelnud arstide liidu esindajat Andres Korki.

„Virisemisest ma räägin arstide esindaja puhul. Vaadake tema olekut, vaadake tema tooni, vaadake, ta käitub alati samamoodi, sõltumata olukorrast ja teemast. See on kindlasti meditsiiniline probleem, aga niimoodi ei lahenda meditsiini probleeme, kui tullakse välja kümnete ja kümnete protsendiliste palganõudmistega.“

Tema üks räigemaid sõnavõtte pärineb aastast 2009, kui Ligi kostitas riigikogu liikmena solvangute ja roppustega toonast Postimehe ajakirjanikku Kalle Muulit, kes raadiosaates „Olukorrast riigis“ tegi parlamendile ettepaneku minna kuuks ajaks palgata puhkusele.

„Puhastustuli vahendina ei aegu. Sellega on hävitatud nakatunud raipeid ja vammi täis maju. Sina, Kalle, jääd oma jutuga suuruselt kahe vahele. Põlemine aitab, kui Sa ei suuda pool sajandit järjest ärgata ega uinuda mõtteta riigikogu alandamisest, kui Sa ei armasta oma riiki, vaid teda teotad, kui kogu Eesti poliitika on Sulle pohhui, nahhui ja kärbatanud pabul, kui kõik Su mõtteteed viivad lõpuks riigikogu palkadeni.“

Viimasel ajal on Ligi kuidagi fantaasiavaesemaks muutunud ning tema levinuim omadussõna teiste solvamiseks on lihtlabane „loll“. Samas on ta mitmel korral halvustanud ja solvanud näiteks EKRE naisvalijaid. Muidugi, arenguruumi on veel küllaga…

Kui riigikogu erikomisjonid jätkasid suvel arutelu USA advokaadibüroo palkamise teemal, viskas Ligi opositsioonisaadikud sealt lihtsalt välja, öeldes, et see on tema komisjon ja tema ütleb, kuidas asjad käivad. Üldiselt käitubki ta oma komisjonis autoritaarselt ning annab vastuargumentideks sõna haruharva, kui sedagi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused