Jürgen Ligi vihastas, sest Riigikogu esimees pani piiri poliitoravate eneseimetlemisele

Eesti,
©Uued Uudised
Kui keegi räägib saagi jagamisest, siis tõenäoliselt muretseb ta enda kõrvalejäämise pärast.

Jürgen Ligi vihapurtsatus Postimehes näitab, et kõige laiemate lõugade ja kasimatuma suuvärgiga Reformierakonna saadik ei suuda taluda, kui tema sisutühjadele monoloogidele piirid ette seatakse.

Ligi on tuntud saadikuna, kellele meeldib esineda ja enda väidetavat kompetentsi näidata, seepärast lähebki talle kõige rohkem südamesse, kui tema pildil esiplaanil pole – sestap on vaja otsida süüdlasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas on teinud lõpu opositsiooni šõudele ja enesereklaamile, mis kipuvad juba pikemat aega Riigikogu tööd segama. See aga ei meeldi vastasrinnale, kelle eesmärgiks on Riigikogus särada ning sellega pildis olla, au ja kuulsust koguda.

Reformarid ja sotsid õiendavad ja raiskavad aega tühiste küsimuste peale, venitades Riigikogu toiminguid võimalikult pikaks, et näidata, nagu ei suudaks spiiker tööd korraldada. Tüli kisutakse üles ka kõige lihtsamatest asjadest ning paisutatakse need suureks probleemiks.

Opositsiooni saadikute seas on väga levinud komme, kus esinejale esitatakse mingi noriv küsimus ja ise marsitakse vastuse ajaks saalist välja, sest see enam küsimuse esitajat ei huvita. Küll aga levitatakse oma “küsimust” hiljem sotsiaalmeedias: “Vaat kus ma alles äsasin!”

Teine paljunähtav moment on see, kus ministrile esitatav küsimus koosneb algul solvangust ja enese kiitmisest ja alles siis, kui Riigikogu esimees aja lõppemist meelde tuletab, esitatakse tühine järelpärimine: “Kuidas siis muidu läheb?”

Opositsioon on juba saalis minnes häälestunud tüli norimisele, üht ja sama küsimust esitatakse kümnes eri versioonis, aega venitatakse nagu püksikummi, istungiaeg sisustatakse ebakonstruktiivse kriitikaga ning peaeesmärgiks on saanud enesenäitamine.

Kui poleks “paha” spiikrit Henn Põlluaasa, räägiksid RE ja sotside saadikud lõputult sellest, kui head nad on, raiskaksid aega tühiste järelpärimiste ja mõttetute heietustega selle üle, kuidas asjad peaksid käima, õpetaksid ja suunaksid Riigikogu esimeest “õigele teele” ning avaldaks kümneid ja sadu proteste selle üle, mis neile ei meeldi.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas on kõigele sellele piirid ette tõmmanud ja see ongi pannud opositsiooni protesteerima selle üle, miks nende anarhia reeglitesse surutakse. Kõige õnnetum ja selle võrra vihasem ongi Jürgen Ligi, kes on ladvaõuna staatusest krimpsu tõmmanud õunakässi rolli langenud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused