Jüri Ratas: ei ole nii, et üks erakond parlamenti kõlbab, aga valitsusse mitte

Valitsuse pressikonverents

Vaatamata muljele, mille on püüdnud jätta meedia ja opositsioon, on valitsuses peaminister Jüri Ratase kinnitusel tegutsetud meeskonnana, ühtse eesmärgi nimel.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil ütles Ratas kriitikutele, et ta arvab jätkuvalt, et Eesti on parlamentaarne riik, kus kõrgema võimu kandjaks on rahvas ja rahvas teeb otsuse, kes kuulub riigikogusse. „Minu soov on, et täna-homme on riigikogus erakonnad, kes kõik saavad ühel hetkel olla opositsioonis ja ühel hetkel koalitsioonis. Olen olnud erakonnas, kellele on öeldud kümme aastat, et me ei kõlba koalitsiooni. Poliitiline konkurents paneb kõik paika. On arvamusi, et peaks moodustama uue koalitisooni ja EKRE peaks sealt välja jääma. Mis see siis tähendab? Üks erakond parlamenti sobib, aga valitsusse ei sobi. Riigikogus tuleb kanda samamoodi vastustust, ma ütleks, et suuremat. See on olnud üks minu soove, et ei saa ühiskonnas nii, et keegi on lihtsalt jõuga tõstetud kõrvale,“ rääkis Ratas.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) kiitis peaminister Jüri Ratast kui head meeskonnamängijat.

Helme selgitas, et see, mismoodi töötab valitsus avalikkuse huviorbiidist väljas ja missugune pilt avaneb meedias, on üksteisest peaaegu lahus olevad maailmad.

„Vahepeal on natuke kurb seda vaadata, vahel ei jõua ära seletada oma valijatele, et ärge uskude kõike, mis te loete,“ rääkis Helme. Helme sõnul on tal suhteliselt hea tunnetus ja ta on keskmisest paranoilisem, aga ta tõesti ei näe seda, et valitsus mingist otsast laguneks.

UU

Kommentaarid