Jüri Ratas näitas kindlameelsust: Brüssel ei pane paika võimuliite

Jüri Ratas on suutnud raskestijuhitavas Keskerakonnas oma positsioonide tugevust näidata.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et Brüssel ei pane paika liikmesriikide võimuliite, vaid selle üle otsustab valija.

“Koalitsioone ei pane paika Brüssel, jõujooned paneb paika kõrgema võimu kandja,” ütles Ratas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil vastuseks küsimusele, mis puudutas  kirja, mille Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juh Guy Verhofstadt saatis Ratasele.

Ratas sõnas, et ta ei ole sellele kirjale vastanud, kuid teeb seda kindlasti.

Kirjas nõuab Verhofstadt Rataselt tungivalt, et too ei moodustaks koalitsiooniga EKRE-ga, mida Belgia endisest peaministrist eurosaadik nimetab “paremäärmuslikuks erakonnaks, mis meenutab Euroopa fašistlikke režiime”.

Punane paduliberaal Verhofstadt on rahvusriikidele kadu kuulutava Euroopa Liidu Manifesti üks autoritest.

Ka Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnul kaugeneb Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt parlamentaarse demokraatia väärtustest ja sekkub Eesti siseajadesse, kui ta kutsub Keskerakonda loobuma plaanist moodustada valitsus koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).

“Ligi 100 000 inimest on EKRE poolt hääletanud, 130 000 Keskerakonna poolt ning Isamaa poolt 64 000 inimest ehk koalitsioon esindaks üle 51 protsenti valijaid,“ ütles Karilaid partei pressiesindaja teatel. „Brüsselist ei tohiks küll mingeid suuniseid tulla, kuidas 3. märtsil antud hääli koalitsiooniks moodustada.“

Kommentaarid