Jüri Ratas valetab, et ilma korruptsioonikahtluseta oleks referendumihääletus nende toetuse saanud

Eesti,
Peaminister Jüri Ratas reetis koalitsiooni teadlikult.

Lahkuva koalitsiooni suurreetur Jüri Ratas ei räägi õigust, kui väidab, et ilma jõustruktuuride hästiajastatud infooperatsioonita oleks valitsus jätkanud ja abielureferendum rohelise tee saanud.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul oleks võimuliit ilma korruptsoonikahtluseta püsima jäänud, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme hinnangul lagunes võimuliit aga seetõttu, et Keskerakond ei soovinud toetada abielureferendumi korraldamist, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui poleks olnud kaasust Keskerakonna suhtes, siis ma arvan, et see koalitsioon oleks kestnud edasi,” ütles Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil. “Ma arvan, et fraktsioon oleks selle [abieluteemalise referendumi korraldamise] poolt hääletanud.”

EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme nimetas korruptsiooniteemat pelgalt ajendiks. Tema sõnul oli koalitsiooni lagunemise põhjuseks see, et “Keskerakond ei tahtnud  referendumi hääletust riigikogus”. Helme lisas, et vaidlus referendumi korraldamise üle kestis koalitsioonis “alates suve lõpust”.

Mis takistas Keskerakonnal siis kolmapäeva õhtul oma saadikutega abielureferendumi eelnõu poolt hääletamast? Isamaa oli ju kohal ja seitse neist täitsid ikkagi oma koalitsioonikohust, eemale jäid aga isamaalastest need, kes nagunii selle vastu olid ega seda varjanudki.

Keskerakond oleks saanud isegi lahkudes oma partnerit aidata, Ratas aga jättis selle sammu astumata, öeldes, et ametist lahkuv valitsus ei peaks enam suuri poliitilisi initsiatiive menetlema. Ometigi oli tegu ühelt poolt tema koalitsioonikohustusega, teisalt aga toimus menetlus ju Riigikogus, kus Keskerakond saanuks sellele kaasa aidata.

Sel ajal oli veel liikvel jutt, et Reps näeks Isamaad hea meelega valitsuses – üks EKRE partneritest hääletas sellest hoolimata eelnõu poolt, teine aga hoidus terve saadikukambaga eemale. Seega tundub, et Ratas tahab lihtsalt oma reeturlikku käitumist varjata.

Keskerakond demonstreeris oma reeturlikkust väga selgelt, hoidudes kolmapäeval abielureferendumi hääletusest üldse eemale.

Ratas abielureferendumist: see teema ei peaks riigikogus hääletusele minema (ERR, 13. jaanuar)

Ratas viitas riigikogu ees abielureferendumi ärajäämisele (Äripäev, 13. jaanuar)

Ratas annab abielureferendumi tülis õiguse mõlemale poolele (ERR, 11. jaanuar)

Ratas abielureferendumist: seadusega vastuolus hääletust ma ei toeta (23. september, 2020)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused