Jüri Ratase valitsuse suurim saavutus – Eesti hinnad Helsingi tasemele!

Rubriik Eesti On
- Updated
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Vanasti käisid soomlased Eestis Saku Originaali ostmas, nüüd tuleb eestlastel selleks üle lahe sõita.

Inimestel on rumal komme jääda uskuma neid, kes lubavad teatud summa peo peale, samas aga tühjendavad teise käega kõik nende taskud.

Jüri Ratase vasakpoolne valitsus väidab, et tema olevat Eestis inimeste elu  paremaks teinud – paraku kasutavad võimulolijad seejuures eksitavat infot, näidates mingi toetuse või sissetuleku kasvu, kuid ei kajasta seejuures vahepealset elukalliduse tõusu kõigi nende endi kehtestatud otseste ja kaudsete maksude ning aktsiisitõusude tõttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikkust võib hoomata siis, kui teha võrdlusi naabritega, kelle hindu on seni meist märgatavalt kallimaks peetud – näiteks maailma 10. kallima linna sekka arvatud Helsingiga.

Neljapäeval levis uudis, et Helsingi kesklinnast on 2018. aasta detsembris võimalik 0,33 liitrine purk Saku Originaali osta 7 senti odavamalt kui Tallinna kesklinnast. Ka kurk, kodujuust ja munad on Soomes odavamad.

RahaGeenius kirjutab oma Helsingi-võrdluses: “Ehkki Soome keskmine palk on 3363 eurot kuus ehk 2,6 korda kõrgem kui Eestis, on paljude toidukaupade hinnad meil siin kõrgemad. Imelik, et me üldse jaksame endale toitu osta ja tõsiasi on see, et paljud ei jaksagi. Ka need toiduained, mis Soomes on veel kallimad, on seda vaid mõnekümne sendi võrra, mitte 2,6 korda, nagu kõrgem palk võiks eeldada.”

Eestinen.fi kirjutas kevadel: “Eestis on tänase, 21. märtsi 2018 seisuga kütuse hind kerkinud kõrgemale kui Soomes. Diisel maksis täna Soome Shelli automaat-tanklas 1,264 eurot liiter, Eesti Neste automaat-tanklas 1,267 eurot liiter. Taustaks: Soomes on palgatase 3 korda kõrgem kui Eestis, mis tähendab, et soomlaste jaoks on kütus 3 korda odavam kui Eestis.”

Tallinnast on kadunud Soome turistid. Soomlaste puhul oli eriline ka see, et isegi vodkaturistid jätsid lisaks alkoholitulule siia ka majutus- ja meelelahutusasutustes kulutatud raha – nagu näitas rahvusooperi piletimüügi langus pärast nädalavahetuskülaliste kadumist, käisid nad isegi seal ennast harimas. Üldiselt hinnatakse soomlaste ärajäämisest tingitud otseseid ja kaudseid kadusid sajale miljonile eurole – umbes sama palju, kui “jalutas” eestlaste raha Lätti.

Jüri Ratase valitsus on Eestile tohutut kahju teinud ja see, et majanduses ja riigieelarve laekumistes ikka veel head näitajad püsivad, on tingitud maailmamajanduse soodsast hetkeseisust – see on vasakpoolsetel lubanud sadadele miljonitele vilistada ja põikpäiselt oma narrusi jätkata.

Karta on, et Keskerakond jätkab “100 eurot peo peale” valimispoliitikat ja lollitab lihtinimesed ära, kel jääb nägemata, kuidas vargakamp nende värskete rahatähtede imetlemist ära kasutades nad uuesti puupaljaks teeb. Ilmselt tuleb ka tasuta ühistranspordi eest näiteks kõvasti kerkiva elektrihinna kaudu prii sõit kinni maksta.

Jüri Ratase võimukamp saabki kuulsaks selle kaudu, et tõstis Eesti hinnad Helsingi tasemele – seda muidugi eelkäija Taavi Rõivase loodud jalgealuselt.

Allikas: RahaGeenius

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused