“Jüri, sa oled teinud väga head tööd!” — kas Junckeri pai sõnakuulelikule lemmikule?

Eesti,
- Updated
Juncker Tallinnas

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kiitis ülevoolavalt Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus, mis paneb mõtlema kiituse seosele Eesti seisukohtadega mistahes EL-i siseprobleemi korral, mis ei lähe peaaegu kunagi vastuollu komisjoni ametliku seisukohaga.

“Jüri, sa oled teinud väga head tööd,” ütles Luksemburgi kunagine pikaaegne peaminister Eesti valitsusjuhi Jüri Ratase poole pöördudes, vahendab BNS. “Komisjon on püüdnud mitte hingeldama hakata, sest liikusite aeg-ajalt päris kiiresti edasi. Kõik oli väga hästi tehtud!” täpsustas Juncker. Pärast Euroopa Parlamendi fraktsioonide esindajate hinnanguid uuesti sõna saades, et teemat veelkord käsitleda, tõi Juncker kuuldavale ainult ühe sõna: “Braavo!”

Kahtlemata on Eestile tunnustuseks Euroopa Komisjoni presidendi sõnad, et tegemist oli ühe paremini ette valmistatud ja professionaalsema eesistumisega, mida ta mäletab, nagu ütles Juncker teisipäeval Euroopa Parlamendi täiskogus toimunud eesistumise teemalisel arutelul. Vaidlustada ei saa ka presidendi kõrget hinnangut Eesti edasiminekule digitaalvaldkonnas. Samas aga on Jean-Claude Juncker üks suurimaid Euroopa föderaliseerumise toetajaid ja läbisurujaid, mistõttu rahvusriigina jätkamise soovi korral ei tohiks Eesti lasta kiitvate hinnangute kaudu ennast globalistide ees tänuvõlglaseks muuta.

Eesti juhtis eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd 1. juulist kuni 31. detsembrini 2017.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused