Jüri Toomepuu esitles oma elulooraamatut ja väisas Kadriorus president Rüütlit

Eesti, Kultuur,
©UU
Jüri Toomepuu ja Arnold Rüütel kohtumas

6.02 toimus Solarise Apollos Jüri Toomepuu elulooraamatu esitlus, kes on eestlasena lahinguväljalt ära toonud kõrgeima autasu isikliku vapruse eest, näinud juuniküüditamist ja märtsipommitamist, osalenud Korea ja Vietnami sõjas, saanud eriliste lahingteenete eest USA kodakondsuse, teeninud Eesti Wabariigi eksiilvalitsuse sõjaministrina ning teinud rekordhäältesaagi taasloodud Eesti esimestel Riigikogu valimistel.

Raamatu autoriks on Georg Kirsberg ja sinna on koondatud nii Jüri Toomepuu enda kui ka teiste inimeste meenutused ja mälestused kokkupuudetest Jüriga. Toomepuu näol on tegemist ülipõneva ja väljapaistva persooniga, kelle elulooraamatu ilmumine on oluline ühiskondlik sündmus. Paraku polnud kohal mitte ühegi Eesti Vabariigi peavoolumeedia väljaande esindajat, rahvusringhäälingust rääkimata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna 7.02 aga kutsus Jüri Toomepuu Kadriorgu audientsile president Arnold Rüütel. Kaks väärikat inimest meenutasid vanu aegu. Päris huvitav on tänases ühiskonnas endi keskel näha veel inimesi, kes on endiselt väga vitaalsed ning samas justkui elavad ajalooarhiivid. Inimesed, kes on ise pealt näinud totalitaarühiskonna suurimaid õudusi, küüditamist ja sõda, samuti Eesti taasiseseisvumist ja Vabariigi ülesehitamist. Neil on meile palju väärtuslikku jagada ja rääkida. Arnold Rüütli elulooraamat ilmus eelmisel aastal. Nüüd saame siis lugeda ka Jüri Toomepuu elust ja tegevusest nii tema enda kui ka läbi temaga kokkupuutunud inimeste pilguga.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused