Justiitsministeerium toetab EKRE hümniseadust, sotsi juhitud kultuuriministeerium on vastu

Eesti lipp

Valitsus arutab oma neljapäevasel istungil Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud Eesti hümni seaduse eelnõu, mida justiitsministeerium soovitab toetada, kuid kultuuriministeerium ei toeta.

Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu eesmärk on kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord. Seaduse eelnõu kohaselt kinnitatakse Eesti Vabariigi hümniks „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“, edastas valitsuse pressiesindaja.

Kultuuriministeerium ei toeta eelnõu esitatud kujul, kuna ei pea hümni staatust kuidagi ohustatuks. Samuti ei ole kultuuriministeerium veendunud, et seadus, kui õigustloov akt oleks hümni staatuse määratlemiseks korrektne lahendus.

Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku eelnõu põhimõtteliselt toetada. Nende hinnangul on kavandatud regulatsioon riikluse seisukohalt oluline ning kinnistab veelgi hümni kui ühe sümboli osatähtsust. Küll aga võiks Justiitsministeeriumi seisukohast täpsustada, miks on eelnõust välja jäetud hümni kasutamine rahvus- ja riigipühadel samal ajal, kui mainitud on tähtpäevi, riiklikke tseremooniaid ja teisi pidulikke sündmusi.

Valitsuse arvamus tuleb esitada põhiseaduskomisjonile 21. veebruariks. EKRE fraktsioon algatas eelnõu tänavu 16. jaanuaril.

Justiitsministeeriumi juhib Isamaa ja Res Publica Liidu poliitik Urmas Rensalu, kultuuriminister on sotsiaaldemokraat Indrek Saar.

Allikas: BNS

Kommentaarid