Justiitsminister allikirjastas siiski Mikk Pärnitsa tunnustuse ja vassib nüüd

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Justiitsminister Raivo Aegi allkirjastatud tänukiri.

Pole eriti tõenäoline, et auhinnatseremoonial eriti kummalisena silma paistnud inimesel kätt surunud minister ei saanud millestki aru. Seda enam, et ta on sama inimest juba korra ebaviisakuse pärast noominud.

Justiitsminister Raivo Aeg õigustab end väitega, et tema ei ole allkirjastanud komisjoni otsust anda Mikk Pärnitsale vägivallaennetaja riiklik autasu, nagu autasu statuut seda nõuab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ometi on selgunud, et Aeg ise allkirjastanud Pärnitsale antud tänukirja, tänades teda nimeliselt Eesti turvalisemaks tegemise eest.

“Kuidas saab Aeg sellises olukorras väita, et tema ei teadnud Pärnitsale riikliku autasu andmisest midagi ja kõik on toimunud tema selja taga? Või on tänukirjal allkiri võltsitud? Ja kas autasu üle andma ja kleidistatud Pärnitsal kätt suruma ka sunniti Aegi, teda snaiprite poolt sihikul hoides? Oleks kena lõpetada vassimine ja tunnistada oma süüd,” küsib Varro Vooglaid.

Ta lisab, et kui ametnikud reaalselt tegutsesid ministri selja taga ja saavutasid kuidagi, et ta allkirjastab diplomi mõistmata, kellele see on mõeldud – või kirjutasid allkirja ise –, siis tuleks need ametnikud usalduse kaotuse tõttu vallandada. “Kui Aeg neid samme ei astu, siis on selge, et ta on mitte ametnike ülemus, vaid nende mängukann,” lisab Varro Vooglaid.

Kõige tõenäolisem on variant, et Raivo Aeg oli Mikk Pärnitsa tunnustamisest täiesti teadlik, kiitis selle heaks, ja kui asjad käest kippusid minema, võttis teistsuguse poosi, saamaks kogu loost ikkagi poliitilise punkti kui traditsioonilise pere kaitsja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused