Justiitsminister jättis Mikk Pärnitsa vägivallaennetuse auhinnata

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Justiitsminister Raivo Aeg Riigikogus. Pilt on illustratiivne.

Justiitsminister Raivo Aeg kinnitas reedel vägivallaennetuse auhinna saanute nimekirja, jättes sellest välja oma väljaütlemiste pärast palju kriitikat saanud Mikk Pärnitsa.

Auhinna saavad ning justiitsminister tänab veelkord tehtud töö eest laureaate Eero Epnerit, Kärt Anvelti, Marianne Ubalehte, Rita Kaasikut, Sirle Blumbergi, Anna Markinat ja Kristiina Luhti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minister Aeg lükkas tagasi vägivallaennetuse auhinna komisjoni ettepaneku Mikk Pärnitsa autasustamise osas.

„Tunnustan jätkuvalt algatuse „See pole okei“ eesmärki ning mõistan, et vahel aitab provokatsioon ja häirivad sõnumid probleemile vajalikku tähelepanu tõmmata,“ ütles minister. „Küll aga ei ole mul võimalik allkirjastada autasu andmise käskkirja Mikk Pärnitsa osas, sest vägivallaennetuse autasu mõte on lisaks tänule tehtu eest ka eeskujude loomine. Mikk Pärnitsa avalikkuse ette jõudnud ründavad sõnumid on aga olnud vääritud ja vägivalda õhutavad,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg.

„Samuti ei ole vastuvõetav paljudele inimestele turvapaigaks oleva traditsioonilise pere alavääristamine autasu üleandmise üritusel. Kahtlemata on perevägivald probleem, millega peab tegelema ja kahjuks näitab ka statistika, et selle ulatus on lai, kuid täiesti väär on väita, et kõik traditsioonilised pered on vägivaldsed või teistest vägivaldsemad,“ rääkis ta.

Minister rõhutas veelkord, et just tänu aktiivsetele ja suure südamega inimestele ning nende algatustele oleme saavutanud vägivalla ennetamisel suurt edu. „Meil on õnnestunud läbi murda vaikus, mis seni perevägivalda ümbritses ja mille tõttu ohvrid ei julgenud kuritegudest teatada. Ja meil on õnnestunud tuua murrang ka õiguskaitseorganite suhtumisse. Perevägivalda ei peeta enam vähetähtsaks olmekuriteoks, mis ei vääri tähtsate riigiametite tähelepanu. Vastupidi, võitlus perevägivallaga on nüüd üks õiguskaitseorganite prioriteete,“ ütles minister ja tänas veelkord vägivallaennetuse tunnustusauhinna laureaate Eero Epnerit, Kärt Anvelti, Marianne Ubalehte, Rita Kaasikut, Sirle Blumbergi, Anna Markinat ja Kristiina Luhti.

Vägivallaennetuse auhinna hindamiskomisjoni kuulusid Alari Rammo, Anu Leps, Kadri-Ann Lee, Kati Arumäe, Kristel Siitam-Nyiri, Kristiina Luht, Mikk Granström ning Urmo Kübar. Kristiina Luht taandas end arutelust ja otsustusest, mis puudutas tema enda kandidatuuri.

Komisjon langetas enda otsuse konsensuslikult. Mikk Pärnits kui kodanik eraldiseisvalt komisjonis arutelu teema ei olnud, kuna autasu anti naistevastase vägivalla sotsiaalmeedia kampaania läbiviimise ja selle eestvedajaks olemise eest.

Auhinda anti sel aastal üle neljandat korda. 2020. aastal laekusid ettepanekud 36 kandidaadi kohta 24 esitajalt. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused