Justiitsminister selgitab: valitsus andis rahandusministrile vajaliku mandaadi, endine FBI direktor on usaldusgarantiiks

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Louis Freeh (vasakul) FBI direktorina 2009. aastal.

Justiitsminister Raivo Aeg ütles Postimehele, et andis valitsus rahandusminister Martin Helmele volituse pidada läbirääkimisi, teha hange ja sõlmida leping advokaadibürooga, kes võiks Eesti huve rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes kõige paremini esindada.

Aeg lisab, et konkreetsetest büroodest juttu polnud, vaid selline ülesanne anti rahandusministrile, kelle haldusala see on, ja tegu on rutiinse protseduuriga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Juulis teatas Helme lepingu sõlmimisest USA advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan LLP, advokaadiks on Louis Freeh. Justiitsminister ütleb, et kuna tegemist on endise FBI peadirektoriga, siis see võiks usaldusgarantiiks olla.

Peaminister Jüri Ratas lisas, et Eesti peab kaitsma oma positsioone USA-s selle menetluse raames ja see oligi valiku põhjuseks.

Ministeerium tegi pakkumise kolmele rahvusvahelisele õigusabibüroole. Need, kel on suured ärihuvid Venemaal, taandasid ennast. «Freeh vastupidi ütles, et temal neid ärihuve ja huvide konflikte ei ole,» sõnas Martin Helme Kuku raadios.

Freeh’ taustakontrolli tegi Eesti välisministeeriumi saatkond Ameerikas, samuti tehti teinegi taustakontrolli, millest selgus, et Freeh, kes teeb päris palju lepingulist tööd Ameerika Ühendriikide valitsusele, on üsna hiljuti läbinud Ameerika Ühendriikide väga põhjaliku turvakontrolli, et tal ei oleks huvide konflikti ühe hiljutise Vene kliendi tõttu. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused