Justiitsminister toetab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eelnõu tunnistada kooseluseadus kehtetuks

Eesti,
Urmas Reinsalu

Justiitsminister Urmas Reinsalu tahab teha valitsusele ettepaneku toetada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna algatatud eelnõu, mis tunnistab kooseluseaduse kehtetuks.

Riigikogu kiitis kooseluseaduse heaks 2014. aasta oktoobris. Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuulub justiitsminister Urmas Reinsalu põhjendas ministeeriumi seisukohta sellega, et seni pole vastu võetud kooseluseaduse juurde kuuluvaid rakendusakte, sest ei ole poliitilist üksmeelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Õigusriigis peab olema õigusselgus. Ja seda kooseluseadust ei ole sisustatud õiguslikult rakendusaktidega. 99 protsenti nendest õigussuhetest, mida see kooseluseadus, kui lepinguline seadus, endast võimaldab, on võimalik teha ka ilma selle seadusliku aluseta nii, et see samm on puhtalt õiguslik,” ütles Reinsalu. “Erakondade seisukohad nendes asjades on ju teada olnud. Justiitsministeeriumi vaade on sellele selge ja ühemõtteline. Kindlasti sügisel seda arutatakse.”

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul on justiitsministeeriumi toetav seisukoht rõõmustav.

“Samas näitab asjaolu, et sotsiaalministeerium ja siseministeerium meie eelnõu ei toeta, selgelt seda lõhet, mis selles küsimuses ühiskonnas valitseb. Et sotsid meie eelnõu puhtideoloogilistel kaalutlustel blokkisid, üksnes süvendab ühiskonna polariseerumist ja viib süveneva õigusliku nihilismini, mille ohvriks ähvardab langeda kogu meie õigusriik,” ütles Helme. “Loodetavasti ei ole Reinsalu seisukohavõtt populism ning ta kaitseb oma arvamust valitsuses, otsides sellele liitlasi ka teiste ministrite ning riigikogu poliitikute seast.”

Kooseluseaduse eelnõu autorid olid Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna ridadest.

BNS – UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused