Juuli tarbijahinnaindeks tõusis aastaga 22,8 protsenti

Eesti,
©Unsplash.com
Tühi rahakott

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks juulis võrreldes juuniga 1,9 protsenti ning võrreldes eelmise aasta juuliga 22,8 protsenti, kusjuures suurimateks mõjutajateks olid eluaseme ja toiduga seotud hinnatõusud.

Mulluse juuliga võrreldes olid kaubad 17,7 protsenti ja teenused 33,1 protsenti kallimad, teatas amet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta juuliga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40 protsenti. “Kodudesse jõudnud elekter oli 142,9 protsenti, soojusenergia 62,7 protsenti, gaas 235,4 protsenti ja tahkekütus 80,1 protsenti kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnamuutused andsid kogutõusust viiendiku. Bensiin oli 39,1 protsenti ja diislikütus 60,1 protsenti kallim,” tõi Trasanov. välja.

Eelmise aasta juuliga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 72,3 protsenti kallinenud jahu ja tangained, värske kala 59 protsenti, munad 56,7 protsenti, muud õlid 49,5 protsenti, makaronitooted 43,1 protsenti ning suhkur 40,3 protsenti.

Juuniga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti kõige rohkem eluaseme ja toiduga seotud hinnamuutused. Kodudesse jõudnud elekter oli 15 protsenti ja gaas 22,5 protsenti kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine andis kogutõusust viiendiku. Majutusteenused olid 16,5 protsenti kallimad. Bensiin odavnes juuniga võrreldes 5,2 protsenti ja diislikütus 2,9 protsenti.

BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused