Marju Lauristin kasutab isegi Andres Tarandi juubelisünnipäeva ühiskonna lõhestamiseks

Eesti,
- Updated
©UU
Sotsiaaldemokraadid ei salli neist erinevat mõtlemist. Pilt on illustratiivne.

Laupäeval tähistab klimatoloog ja poliitik Andres Tarand oma 80. sünnipäeva – ERR-i vastav lugu aga on täis päevapoliitikat, mis tekitab küsimuse, et kas ka nii erilisel sünnipäeval ei saa EKRE-st mööda minna?

Tilga tõrva meepotti kallab kõigepealt juunikommunistide järeltulija, Eesti desinformatsiooni ämmaemand Marju Lauristin.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui Andres oleks jätkanud peaministrina, siis võib-olla meil ei oleks praegu seda EKRE probleemi. Sest Andres oli usaldusväärne kindel kõigile, ka nendele inimestele, kelle taolised praegu näiteks leiavad endale mingisuguse võluvitsa Helmetes. Andres pole kunagi rääkinud siledat juttu, tema on alati öelnud ära, mis on,” rääkis Lauristin.

EKRE-probleem on Lauristinil endal ehk tõepoolest olemas – internatsionalistidest sotsidele on rahvuskonservatiivid alati pinnuks silmas olnud. Mis aga puutub “Andrese mittesiledasse juttu”, siis see on pigem ühine joon Helmetega – Mart Helme on alati otse välja öelnud selle, mida ta mõtleb.

Eelsotsi ehk mõõdukana oli Andres Tarand oma aja poliitik, kuid praegu ei oleks ta polariseerunud poliitikamaastikul kohe kindlasti ühendavaks lüliks – pealegi on EKRE edu mitte Eesti, vaid kogu Euroopa rahvusluse fenomen.

“Mina oletasin aasta tagasi või natuke rohkem, et nüüd me jõuame sinna, kus kõik räägivad kõigiga ja isegi vabandavad, kui on selleks põhjust /…/ kui sa oled lolli mänginud, siis tuleb ka vabandada. Seda õhustikku parandama peavad uued inimesed. Nad peavad tulema, valijad peavad ka seda mõistma. Kuidagi ettevaatlikult ja pehmelt veendes peaks olema võimalik eestlast mõjutada, et parem on, kui ei sõima avalikut. Ei ähvarda avalikult. Võimukandjad ei ole selleks loodud. Nad on rahva teenrid,” rääkis juubilar ise.

Siinkohal on ka Uutel Uudistel oma tilgake tõrva tilkumas: Tarandite peres on paljudest võimuinstantsidest läbi käinud poeg Indrek, kes ei pea ebaeetiliseks võõrast raha tasku pista, võõrastel üritustel tüli norida ja sotsiaalmeedias kuklalaske propageerida. Kui sünnipäevajutud päevapoliitikaga seostada, siis tasuks koduõue pühkimisega alustada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused