Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE nõuab Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi tagasiastumist

-
04.02.2021
Tallinna tänavad

Tallinna volikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Isamaa ja Reformierakonna fraktsioonid algatavad umbusalduse keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorfile (Keskerakond), kes soovitas puhastamata tänaval hätta jäänud vanuril taksoga sõita.

Teisipäeva õhtul avaldas Kanal 2 uudistesaade “Reporter” saatelõigu eakast naisest, kes teel Ida-Tallinna keskhaigla silmakliinikusse ei saanud kesklinnas hooldamata kõnniteel kõndida ja oli seetõttu sattunud raskesse olukorda, seisab nelja fraktsiooni juhi ühisavalduses.

Samas saates küsiti kommentaari Tallinna kommunaalvaldkonna eest vastutavalt abilinnapealt Kalle Klandorfilt, kes teatas, et tänavatega on kenasti ning hoopis lumme kinni jäänud eakas naine peab oma asju ajama taksoga.

“Linnavalitsus võlgneb vabandustele lisaks ka korras linnatänavad ja empaatiavõimelised juhid ning kuna Kalle Klandorf seda rolli täita ei soovi, avaldame talle umbusaldust,” seisab ühisavalduses.

Oma avalikkuses pahameelt ning volikogus umbusaldusavalduse kaasa toonud ütlust selgitanud Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul eeldas ta, et ratastoolis liikunud naisel on liikumispuue, linn aga maksab kinni puuetega inimeste sõidud invataksoga; ise tagasi astuda Klandorf ei kavatse.

“Minu tagasiastumine on volikogu käes. Loodan, et umbusaldusavaldus on esitatud kirjalikus vormis,” ütles ta.