Kaalep soovitas Euroopa rahvuslaste tippkohtumisel šovinismist loobuda ja asuda koostööle

Eesti,
- Updated

EKRE noorteliikumise Sinine Äratus esimees Ruuben Kaalep osales laupäeval Poola parlamendihoones toimunud Euroopa rahvuslike jõudude tippkohtumisel, mille peakorraldajaks oli Rahvusliku Liikumise (Ruch Narodowy) parlamendisaadik Robert Winnicki.

Lisaks Eestit esindanud Kaalepile osales konverentsil organisatsioone Rootsist, Lätist, Tšehhist, Slovakkiast, Hollandist ja kaugemalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Konverents toimus päev pärast iga-aastast Poola iseseisvuspäeva rongkäiku, kus tänavu osales Kaalepi eestvõttel ka EKRE delegatsioon.

Kõnelejatest keskendus Kaalep ainsana Ida-Euroopa geopoliitilistele küsimustele. Ta rõhutas, et Euroopa rahvuslased ei saa Venemaad pidada oma liitlaseks, kuna tegu on imperialistliku riigiga. Muuhulgas kirjeldas Kaalep soome-ugri rahvaste rasket olukorda Venemaal.

Alternatiivina tõi Kaalep välja Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest iseseisva geopoliitilise bloki moodustamise idee. Selle eelduseks on Kaalepi sõnul aga sealse piirkonna etniliste konfliktide ületamine ja šovinismist loobumine.

“Kui maailma ähvardaks tulnukate sissetung, kas te ka siis keelduks koostööst oma ajalooliste vaenlastega?” küsis Kaalep Ida-Euroopa rahvuslastelt ja lisas, vihjates käesolevale migratsioonikriisile: “Euroopas käib praegu tulnukate sissetung. Ja me peame oma erimeelsustest üle saama ning tegema koostööd.”

Eelkõige oli Kaalepi kriitika suunatud poola ja leedu, poola ja ukraina ning ungari ja slovaki rahvuslaste vahel valitseva vaenu suunas. Tema kõnele järgnenud diskussiooni käigus kinnitasid nii ungari kui slovaki rahvuslased valmidust teha immigratsioonikriisi osas koostööd ja mõistsid šovinismi hukka.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused