Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaalep soovitas Euroopa rahvuslaste tippkohtumisel šovinismist loobuda ja asuda koostööle

-
13.11.2016
Laadime sisu...

EKRE noorteliikumise Sinine Äratus esimees Ruuben Kaalep osales laupäeval Poola parlamendihoones toimunud Euroopa rahvuslike jõudude tippkohtumisel, mille peakorraldajaks oli Rahvusliku Liikumise (Ruch Narodowy) parlamendisaadik Robert Winnicki.

Lisaks Eestit esindanud Kaalepile osales konverentsil organisatsioone Rootsist, Lätist, Tšehhist, Slovakkiast, Hollandist ja kaugemalt.

Konverents toimus päev pärast iga-aastast Poola iseseisvuspäeva rongkäiku, kus tänavu osales Kaalepi eestvõttel ka EKRE delegatsioon.

Kõnelejatest keskendus Kaalep ainsana Ida-Euroopa geopoliitilistele küsimustele. Ta rõhutas, et Euroopa rahvuslased ei saa Venemaad pidada oma liitlaseks, kuna tegu on imperialistliku riigiga. Muuhulgas kirjeldas Kaalep soome-ugri rahvaste rasket olukorda Venemaal.

Alternatiivina tõi Kaalep välja Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest iseseisva geopoliitilise bloki moodustamise idee. Selle eelduseks on Kaalepi sõnul aga sealse piirkonna etniliste konfliktide ületamine ja šovinismist loobumine.

“Kui maailma ähvardaks tulnukate sissetung, kas te ka siis keelduks koostööst oma ajalooliste vaenlastega?” küsis Kaalep Ida-Euroopa rahvuslastelt ja lisas, vihjates käesolevale migratsioonikriisile: “Euroopas käib praegu tulnukate sissetung. Ja me peame oma erimeelsustest üle saama ning tegema koostööd.”

Eelkõige oli Kaalepi kriitika suunatud poola ja leedu, poola ja ukraina ning ungari ja slovaki rahvuslaste vahel valitseva vaenu suunas. Tema kõnele järgnenud diskussiooni käigus kinnitasid nii ungari kui slovaki rahvuslased valmidust teha immigratsioonikriisi osas koostööd ja mõistsid šovinismi hukka.